Zavřít reklamu

Jak je dobrým zvykem Applu, má okamžitě po skončení konference připraven sál, ve kterém si mohou pozvaní novináři jako první na světě vyzkoušet novinky, které Apple odprezentoval. V minulosti v tomto sálu mezi novináři dokonce chodil i sám Steve Jobs a ti mu měli možnost položit pár otázek. To je však bohužel již minulostí a tak se tentokrát novináři dočkali alespoň iPbone XR a iPhone XS a nás zajímají jejich názory na představené novinky.

Začněme iPhonem XR, který je nejlevnějším z trojice dnes představených iPhonů. Novinka zaujme na první pohled tím, že má nejen podobný design jako dražší iPhone XS, ale má také velmi mnoho stejných funkcí a dokonce i lepší výdrž baterie. Právě proto se nám prozatím jeví jako nejzajímavější z nové trojice telefonů od Applu.

Hlavní novinkou která upoutá na první pohled je displej, který je tentokrát 6,1″ a má opět typický výřez stejně jako iPhone X a iPhone XS. Displej vypadá velmi dobře, ovšem na druhou stranu se novináři shodují v tom, že se například od displejů iPhone 8 neliší nijak významně, na to že má jít o zcela nový Liquid displej. Displej je tedy pěkný, ovšem oproti předchůdcům vám dech nevyrazí.

Největším rozdílem oproti iPhonu XS, co se používání telefonu týká, je absence 3D Touch, kterou však do jisté míry nahrazuje haptická odezva. Ta sice neumožňuje vyvolat některé funkce pomocí zatlačení, ale poskytuje zpětnou vazbu od displeje. iPhone XR je nabízen v šesti různých barvách a novinářům se libí, jak živě barvy působí. Nejvíce si pak vychvalují červenou a oranžovou, které vypadají skutečně zajímavě. Dalším rozdílem je pak hliníkový rámeček, zatímco XS má již rámeček z nerezové oceli.

Co se rychlosti týká, oba telefony mají stejný procesor a rychlost XS a XR je během používání systému totožná. Na absenci funkcí jako je dual-sim nebo iP67 oproti iP68 nešlo během prvního hand-on setkání s novinkou brát zřetel. Celkově telefon působí velmi dobře a novináři se domnívají, že si získá možná i větší oblibu než jeho dražší sourozenci.

.