Zavřít reklamu

Apple opět po skončení dnešní keynote svolal novináře, aby jim ukázal právě představené novinky, mezi kterými nechyběl ani dlouhé roky očekávaný Mac mini nové generace. Na první pohled jej poznáte v podstatě jen díky Space Gray barvě, která nahradila klasický stříbrný hliník, jenž Apple v době, kdy vyšel předchozí Mac mini, používal u všech svých počítačů. To nejzajímavější se však odehrálo na druhé straně, tedy na zádech samotného počítače a také uvnitř. Proto také Apple začal video k novému Mac mini právě pohledem do jeho útrob. 

Novináři, kteří se na Mac mini mohli podívat na vlastní oči, si pochvalují fakt, že zatímco Apple nabízí čtveřici Thunderbolt 3 portů, neomezuje ani uživatele klasických USB a nabízí jim rovnou dvojici USB 3.1 Type-A porty. Tedy v podstatě to nejrychlejší, co u klasického USB Type-A můžeme v současnosti – a asi i do budoucna – vidět. Kromě toho si také všichni pochvalují HDMI 2.0 v kombinaci s 3,5mm jack konektorem a ethernetový port rozšířitelný až na 10 Gb. 

Potěší také bezdrátová komunikace, o kterou se starají v současnosti nejrychlejší standardy jako je Wi-Fi 802.11ac nebo Bluetooth 5.0, což je mimochodem novější standard, než který Apple použil u dnes představeného MacBooku Air, jenž disponuje pouze Bluetooth ve verzi 4.2. Co potěšilo novináře, je zejména možnost vyměnit si uživatelsky operační paměť, což již v dnešní době není možné u žádného jiného počítače od Apple.

Ve finále se jedná o drobnosti, které novému Macu dávají své kouzlo. I základní cena 799 dolarů (u nás 23 990 Kč) za základní model je podle novinářů poměrně přijatelná, obzvlášť při porovnání s novým MacBookem Air, který začíná na $1200 (35 990 korun). Nový Mac mini by tak mohl být poměrně dobrou vstupenkou do světa macOS bez větších kompromisů.

Mac mini 2018 slahsgear 1

Zdroj: slashgear, engadget

.