Zavřít reklamu

V jednom z našich předchozích článků jsme popisovali, jakým způsobem lze poslouchat rádio na iPhonu. Pro tyto účely existuje řada aplikací třetích stran – v dnešním díle našeho seriálu o nejlepších aplikacích pro iPhone vám přinášíme přehled několika aplikací, díky kterým můžete poslouchat jak tuzemské, tak i zahraniční rozhlasové stanice nebo podcasty.

MyTuner Radio

Aplikace myTuner Radio nabízí k poslechu desítky tisíc rádiových stanic z celého světa. V aplikaci najdete také více než stovku tuzemských rádií a podcastů, zobrazit si název právě přehrávané skladby a vyhledávat obsah podle země, města nebo žánru. Oblíbené položky můžete ukládat do vlastního seznamu, v aplikaci lze nastavit také buzení rádiem. Aplikace myTuner Radio je multiplatformní, můžete ji tedy využívat na všech vašich Apple zařízeních.

Simple Radio

Jak název napovídá, aplikace Simple Radio se vyznačuje především jednoduchostí. Umožní vám poslouchat vaše oblíbené rozhlasové stanice na vašem iPhonu, iPadu či Apple Watch. V nabídce je více než 50 tisíc stanic z celého světa, aplikace nabízí možnost ukládání oblíbených stanic pro snazší nalezení. Simple Radio vám také pomůže najít nový zajímavý obsah k poslechu, a to jak hudbu, tak i zpravodajství nebo mluvené slovo. Aplikace je v základní verzi zdarma, v prémiové verzi (99 korun) získáte funkci časovače pro spánek nebo třeba odstranění reklam.

TuneIn Radio

V aplikaci TuneIn najdete sportovní přenosy, zpravodajství, hudbu i podcasty z celého světa. TuneIn nabízí více než 100 tisíc stanic z celého světa, součástí nabídky jsou také podcasty. Základní verze aplikace TuneIn Radio je zdarma, v prémiové verzi (229 korun měsíčně) získáte možnost poslechu přenosů z NFL, MLB, NBA a NHL a poslech všech stanic zcela bez reklam. Aplikace TuneIn Radio je multiplatformní a bude si rozumět i s vašimi Apple Watch, CarPlay nebo reproduktorem Google Home.

RadioApp

Aplikace RadioApp se podobně jako výše zmíněná Simple Radio může pochlubit příjemnou jednoduchostí a přehledností. RadioApp vám umožní poslech rozhlasových stanic z tuzemska i ze zahraničí. Vyznačuje se sympatickým retro vzhledem s virtuální verzí klasického otáčecího tlačítka pro ladění, nabízí možnost přidání vybraných stanic do seznamu oblíbených, nastavení budíku nebo časovače pro usnutí. Aplikace je v základní verzi zdarma, za variantu s prémiovými funkcemi zaplatíte 69 korun měsíčně.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Používal jsem dlouho myTuner Radio, ale začalo mi vadit, že nejde měnit hlasitost na iWatch… Na TuneIn mi vadí to, že nemůžu přijít na to, jakým gestem se vracím o 30 sec zpět nebo to dělá zcela náhodně samo. Aktuálně díky článku zkouším Simple Radio. To jak rychle jsem našel oblíbené stanice mě ohromilo. V žádné jiné aplikaci to tak rychle nebylo.

celý text

Čtěte více.