Zavřít reklamu
iWant

Razer představil Core X – krabičku, která vám umožní hrát ty nejnovější pecky

iWant

Společnost Razer, kterou zná naprostá většina fandů do počítačového hardwaru a periferií, dnes představila novinku v oblasti externích grafických akcelerátorů, jež využívají Thunderbolt 3 připojení. Do prodeje míří novinka s názvem Core X, která je o poznání levnější než předchozí varianty a v mnoha ohledech vylepšená.

Používání externích grafických karet pro zvýšení výkonu laptopů je hitem posledních dvou let. Od prvních řešení, za kterými stáli domáci kutilové a malé firmy, uplynulo moře času a v současné době tyto malé ‚skříně‘ nabízí celá řada výrobců. Jedním z prvních, kdo se o to oficiálně pokusil, byl Razer. Před dvěma lety firma debutovala se svým Core V1, což ve své podstatě byla jen odvětrávaná skříň se zdrojem, PCI-e konektorem a nějakým I/O na zadní části. Vývoj jde však neustále kupředu a společnost tak dnes představila novinku s názvem Core X, která rovněž přichází s plnou kompatibilitou s macOS.

Novinka údajně vylepšuje vše, co bylo na předchozích verzích (Core V1 a V2) kritizováno. Nově je tedy skříň samotná o něco větší, aby do ni bylo možné instalovat až tříslotové grafické karty. Podstatně vylepšené má být také chlazení, které by mělo být schopné uchladit i ty nejvýkonnější karty. Uvnitř se nachází zdroj o výkonu 650W, který s velkou rezervou dostačuje i na nynější high-endové karty. O přenos se stará klasické 40Gbps Thunderbolt 3 rozhraní.

Razer Core X je kompatibilní jak se stroji s Windows, tak s MacBooky s macOS 10.13.4 a novější. Nachází se zde podpora pro grafické karty od nVidie i AMD, zde však může dojít k limitaci dané operačním systémem – v případě použití s macOS je nutné používat grafiky od AMD, neboť ty od nVidie stále nemají oficiální podporu, byť ta se do částečně obejít (viz výše). Nejzásadnější na novince je především cena, která je stanovena na 299 dolarů. Ta je tak postavena výrazně níže, než tomu bylo u předchůdců, za které si Razer účtoval až o 200 dolarů více. Další informace o novince najdete na oficiálním webu společnosti Razer.

Zdroj: Macrumors