Zavřít reklamu

Apple na včerejší keynote představil celou řadu nových produktů. Dočkali jsme se nového MacBooku Air, inovovaného Macu Mini a světlo světa spatřil také nový iPad Pro společně s druhou generací Apple Pencil. V nabídce společnosti Apple se však objevily, resp. se objeví, také změny, které nikdo příliš hlasitě nekomentoval. Od 14. listopadu dostanou MacBooky Pro nové dedikované grafické karty, které by měly posunou hranice výpočetního výkonu o pořádný kus kupředu.

Apple se o této novince zmínil jen tak mimochodem v rámci jedné z oficiálních tiskových zpráv, které společnost včera zveřejnila. Od 14. listopadu bude možné do konfigurací MacBooku Pro objednat nové grafické akcelerátory AMD Radeon Pro Vega. Podle informací dostupných na oficiálním webu půjde o náhradu za momentálně dostupné akcelerátory AMD RX 555X a RX 560X. Když si budete chtít nový MacBook Pro na webu Applu nakonfigurovat, v záložce s dostupnými upgrady GPU narazíte na informaci, že od druhé poloviny listopadu budou k dispozici zcela nové konfigurace.

Nově budou k dispozici GPU s označením AMD Radeon Pro Vega 16 a AMD Radeon Pro Vega 20. Obě jednotky disponují 4 GB HBM paměti a oproti dosavadním verzím by měly nabízet až o 60% vyšší výkon. Zatím není jasné, jestli nové grafiky navážou také na stejnou cenovou úroveň, nebo si budou muset zájemci opět o něco více připlatit. Kromě propagačního videa (výše), nejsou o těchto akcelerátorech známé téměř žádné informace. Dle názvu se dá usuzovat, že jde o osekanou verzi desktopových GPU Vega 56/64. Na benchmarky s praktickým výkonem si však budeme muset alespoň týden počkat. Nakonec to tedy vypadá, že se aktualizace dočkal i MacBook Pro. O jak zásadní update půjde, se dozvíme již relativně brzy.

MacBook Pro FB

Zdroj: Macrumors, AMD

.