Zavřít reklamu

Už je tomu více jak rok, co Apple představil bezdrátovou nabíječku AirPower. Na pulty prodejců se ale podložka zatím stále nedostala. Apple se navíc začal tvářit, jakoby žádný takový produkt nikdy neodhalil a ze svých stránek odstranil o nabíječce v podstatě veškeré zmínky. Spolu se zprávami o výrobních problémech se tak začali mnozí domnívat, že s magickou bezdrátová nabíječkou z dílen Applu je konec. Nejnovější informace nám však naznačují, že AirPower je stále ve hře, což nyní potvrdil i nejvěrohodnější Apple analytik Ming-Chi Kuo.

Náznaků je hned několik. Zmínka o AirPower nechybí například ani v balení nového iPhonu XR, který se začíná prodávat v pátek. Konkrétně v manuálu telefonu našli redaktoři zahraničních médií větu, ve které Apple svou nabíječku zmiňuje: „Umístěte iPhone displejem nahoru na AirPower nebo jinou bezdrátovou nabíječku s Qi cerifikací.“ Stejná věta se nachází i v návodu k iPhonům XS a XS Max.

Důkazy, že je uvedení AirPower na trh stále v plánech, se nachází také v nejnovějším iOS 12.1, který je aktuálně ve fázi testování. Inženýři totiž v systému aktualizovali komponenty, jež jsou zodpovědné za řízení grafického rozhraní, které se objeví při nabíjení skrze AirPower. Právě úpravy kódu naznačují, že Apple na projektu stále pracuje a do budoucna s ním počítá.

Jednoznačně nejaktuálnější informace přinesl analytik Ming-Chi Kuo. Podle jeho zprávy by si měla AirPower odbýt svůj debut buďto na konci tohoto roku, nebo nejpozději začátkem prvního čtvrtletí roku 2019. Společně s nabíječkou mají do prodeje vstoupit i AirPody s novým pouzdrem pro bezdrátové nabíjení. Ostatně AirPower má stále v nabídce i Alza.cz.

Jako nejpravděpodobnější se tedy jeví, že konkrétní informace se o AirPower dozvíme už na konferenci, jež se uskuteční příští týden v úterý. Kromě oznámení zahájení prodeje bezdrátové nabíječky má kalifornská společnost představit nový iPad Pro s Face ID, nástupce MacBooku Air, hardwarové aktualizace pro MacBook, iMac a Mac mini a dokonce i novou verzi iPadu mini.

Apple AirPower
.