Zavřít reklamu

Na dnešním trhu je k dispozici tolik powerbanek, že pomalu začíná být těžké se v nich vyznat. Některé mají microUSB port, jiné zase Lightning. Některé zobrazují svůj stav pomocí LED diod, jiné zase mají displej – a takto bych mohl porovnávat snad do nekonečna. V dnešní recenzi se podíváme na powerbanku od Swisstenu. Možná si říkáte, že recenze na powerbanky od Swisstenu se na tomto serveru už objevily. Samozřejmě máte pravdu, ale tuto novou powerbanku jsme tu ještě neměli. Jedná se o all-in-one powerbanku, která přesně podle svého názvu definuje, co nabízí – tedy vše v jednom. Pokud se chcete dozvědět, co může taková „vše v jednom powerbanka“ nabídnout, tak určitě čtěte dále.

Oficiální specifikace

All-in-one powerbanka od Swisstenu vás zaujme především počtem všemožných různých konektorů. Pokud tedy vlastníte například iPhone a zároveň chcete nabít svůj MacBook, tak samozřejmě můžete. Ano, čtete správně – tato powerbanka totiž dokáže nabít i MacBook s USB-C konektorem. Ve výsledku tedy powerbanka all-in-one nabízí Lightning konektor, USB-C konektor, klasický USB-A konektor a v neposlední řadě ještě microUSB konektor. Lightning konektor v tomto případě slouží jen k dobíjení powerbanky, stejně tak, jako microUSB konektor. Konektor USB-C je poté obousměrný – můžete tedy pomocí něho powerbanku nabíjet, ale také pomocí něj můžete nabíjet jiné zařízení. Největší USB-A konektor je poté určen pro nabíjení vašich zařízení.

To ale není všechno. Pokud vlastníte zařízení, které podporuje bezdrátové nabíjení, tak určitě rádi využijete bezdrátové nabíječky přímo na těle powerbanky. I v tomto případě je zde ale něco extra. Maximální možný výstup bezdrátové nabíječky na této powerbance je 10W, což je o dvojnásobek více, než nabízí klasické, obyčejné powerbanky. Vaše zařízení tak bude nabito o mnoho rychleji. Dominantou na těle powerbanky je také displej, který vám po stisknutí tlačítka sdělí, z kolika procent je powerbanka ještě nabitá.

Technologie

U všech konektorů bych se ještě rád zastavil, a to konkrétně u technologií, které využívají. Swissten v tomto případě rozhodně nehrál na kompromisy a tam, kde to šlo, tak použil „vylepšenou“ verzi konektoru. V případě konektoru USB-C je to využití technologie Power Delivery (PD), se kterou můžete velice rychle nabíjet vaše jablečná zařízení. Produkty od Apple totiž podporují rychlonabíjení pouze pomocí technologie PD. O rychlonabíjení jablečných produktů je tedy postaráno. Pokud vlastníte zařízení Android, tak vás rozhodně nezklamu. Klasický USB-A port totiž disponuje technologií Qualcomm Quick Charge 3.0, tedy obdobou PD, avšak pro zařízení s Androidem. Samozřejmě můžete všechny porty používat pro nabíjení vašich zařízení najednou.

Balení

Powerbanka Swissten all-in-one je v tomto případě zabalena obdobně, jako všechny ostatní produkty, respektive powerbanky, od Swisstenu. Stylová černá krabička, vepředu je vyobrazená powerbanka se všemi nejdůležitějšími vlastnostmi. Po otočení si můžete prohlédnout seznam všech konektorů, včetně detailního popisu. Jak je vidět, tak Swissten také dbá na to, aby neplýtval. Proto se nebál umístit návod k použití na zadní stranu krabičky a nikoliv na zvláštní papír. Ekologové tedy mohou dát Swisstenu zelenou. Uvnitř balení se poté nachází samotná powerbanka a dobíjecí microUSB kabel.

Zpracování

Byť se zpracování all-in-one powerbanky od Swisstenu může zdát totožné, jako mají klasické powerbanky od Swisstenu, tak po bližším zkoumání zjistíte, že tomu tak není. Samotné tělo je samozřejmě zpracováno z plastu, čehož si můžete všimnout hlavně na bílých pruzích, které jsou po bocích powerbanky. Z přední a zadní strany je také plast, ale s velice příjemnou texturou. Po bližším zkoumání tato textura připomíná kůži a její hlavní výhodou je, že při bezdrátovém nabíjení drží nabíjené zařízení přesně tam, kde má. Zároveň je tohle zpracování příjemné, jelikož odpuzuje vodu. I když to tedy sám výrobce neuvádí, tak si myslím, že by se powerbance určitě nic nestalo ani na lehkém dešti. Rozhodně to ale dobrovolně nezkoušejte, jedná se jen a pouze o mou domněnku.

Osobní zkušenost

Když mi k této powerbance přišel „představovací“ e-mail, tak jsem si říkal, že se bude jednat o klasickou powerbanku s vícero konektory. Po bližším zkoumání jsem ale zjistit, že powerbanka disponuje všemožnými technologiemi, které jsme si popsali již v jednom z odstavců výše. Co mě ale překvapilo úplně nejvíce, je fakt, že powerbanka dokáže nabít i MacBook. Konkrétně jsem nabíjení testoval na 13″ MacBooku Pro 2017 a opravdu jsem nevěřil svým očím. Po připojení USB-C konektoru k MacBooku se doopravdy začal nabíjet. Samozřejmě je logické, že si MacBook nenabijete na 100 %, avšak pokud by si to situace zrovna vyžadovala, tak jakožto náhradní zdroj energie i pro váš MacBook je tato powerbanka naprosto perfektní.

Powerbanku jsem také podrobil menšímu testování. Zajímalo mě, jak si powerbanka povede, když k ní zapojím více zařízení pro dobíjení a zároveň budu ze sítě dobíjet i samotnou powerbanku. Většina klasických powerbanek začne nějakým způsobem selhávat. Například dojde k přerušovanému nabíjení některých zařízení, či se powerbanka úplně „vypne“. V tomto případě však nic takového nenastalo a dokonce mě i velice příjemně překvapil fakt, že se tělo powerbanky nikterak nezahřívalo, což je velice úctyhodné.

Závěr

Pokud hledáte ultimátní powerbanku, která nabízí doopravdy snad všechno, co může, tak jste právě narazili na zlatý důl. All-in-one powerbanka od Swisstenu disponuje hned čtyřmi konektory a navíc k tomu svá zařízení můžete nabíjet i bezdrátově. Parádní je také fakt, že pomocí této powerbanky můžete nabít i váš MacBook. Powerbanka all-in-one od Swisstenu je skvěle zpracovaná, podporuje nabíjení až tří zařízení najednou, a co je na tom to nejlepší, je její cena. Tuto powerbanku vám s klidnou hlavou můžu po několikatýdenním testování jen a jen doporučit. Níže se můžete podívat na produktové video přímo od Swisstenu, které vám ukáže přesnou podobu baterie a všechny její vymoženosti i přednosti.

swissten_allinone_fb

Slevový kód a doprava zdarma

Společnost Swissten.eu si pro naše čtenáře připravila 11% slevový kód, který můžete využít na všechny produkty. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „SALE11„. Společně s 11% slevovým kódem je navíc doprava na všechny produkty zdarma. Pokud navíc nemáte k dispozici kabely, tak se můžete mrknout na vysoce kvalitní oplétané kabely od Swisstenu za skvělé ceny. Pro uplatnění slevy musíte nakoupit za více, než 999 Kč.

  • Powerbanku Swissten all-in-one můžete zakoupit pomocí tohoto odkazu
.