Zavřít reklamu

Nové iPady Pro, které Apple představil na podzim loňského roku, přinesly kromě bezrámečkového designu menší revoluci v podobě USB-C konektoru namísto klasického Lightning. Implementace nového konektoru s sebou přináší spoustu výhod, mezi které patří například připojení monitoru, nabíjení ostatních zařízení, nebo připojení různých USB-C hubů.

Po představení nových iPadů se tak okamžitě začalo spekulovat, že Apple tímto krokem svůj stávající Lightning konektor pohřbil, a že se USB-C dočkáme také u letošních iPhonů. Nyní by měl být těmto spekulacím konec. Japonský server Mac Otakara, který v minulosti odhalil spoustu pravdivých informací a je jedním z nejlépe informovaných webů, prozradil, že se Apple rozhodl Lightning konektor použít také v iPhonech, které představí letos.

iphone-xs-whats-in-the-box-800x335

A to není vše. Kromě této informace máme jakožto jablíčkáři další důvod ke smutku. Apple totiž údajně ani letos nezmění obsah balení a stejně jako každý rok můžeme počítat pouze s 5W adaptérem, USB/Lightning kabelem a EarPods sluchátky.

Hlavním důvodem, proč se Apple rozhodl zachovat Lightning konektor, je dle slov webu Mac Otakara cena, za kterou jej firma vyrábí a také spousta příslušenství, které pro něj existuje.

Zdroj: MacRumors

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Je zajímavé, jak redakce napsala, že uživatelé budou smutnit z nenasazení USB-C. Kdyby se tak stalo, jistě bychom si přečetli jiný negativní text o tom, že si uživatelé musí koupit nové bižu ? Jo novinářina, to není pro měkejše.

  A tento model odrbávání se zákazníkům Applu líbí ze všeho nejvíc.

  „Hlavním důvodem, proč se Apple rozhodl zachovat Lightning konektor, je
  dle slov webu Mac Otakara cena, za kterou jej firma vyrábí a také
  spousta příslušenství, které pro něj existuje.“

  Rozdíl mezi cenama z výroby bude několikanásobně nižší, nežli rozdíl cen na krámu.

  Ja si myslim, ze lightning este par rokov tu bude. USB-C neprinesie neprinasa nic zlomove. Osobne si myslim, ze konstrucne je lightning lepsie spracovany. To ze sa jednym kabelom, bude nabijat jak iPad Pro ci macbooky je jedna vec. Mysi, klavesnice, pencil, dialkove pre Apple TV, airpods, … sa stale nabijaju cez ligthning. Skor sa prejde na efektivnejsie bezdrotove nabijanie ako by zmyzol lightning. BTW. z lightningu ma Apple stale licencne poplatky ktore niesu zanedbatelne.

celý text

Čtěte více.