Zavřít reklamu

Pokud si chcete pořídit vlastní bydlení, nebo se pustit do náročné rekonstrukce, pak je hypotéka skvělým nástrojem pro dosažení vašich cílů. Bohužel jak možná víte, sjednání hypotéky zrovna procházkou růžovým sadem není. Většinou totiž můžete narazit na řadu zbytečných překážek. Naštěstí i na tyto případy už dnes existuje řešení. Díky současným možnostem a internetu lze kompletně celou hypotéku vyřídit online z pohodlí domova, a to bez zbytečného ztrácení času.

Přesně proto si v této recenzi posvítíme na přelomové řešení českého fintech startupu hyponamíru.cz. Tato firma vyvinula skvělou webovou aplikaci, s jejíž pomocí sjednání hypotéky vyřešíte doslova od A po Z online. Nejedná se totiž o pouhou hypoteční kalkulačku, nýbrž o reálné řešení, které vám pomůže nejen s výhodným výběrem dle klíčových parametrů, ale také s celým procesem sjednání a následnou správou.

Sjednání hypotéky online

Jak už jsme zmínili hned v úvodu, díky dnešním možnostem už není žádnou překážkou si hypotéku sjednat online, což s sebou přináší řadu parádních výhod. Tou nejzásadnější je, že vše lze vyřešit z prostředí vašeho domova, bez zbytečného obrážení osobních schůzek, zdlouhavého čekání či smlouvání o úrokových sazbách. Než abyste museli chodit z banky do banky, centrem veškerého dění se pro vás stane takzvané hypoteční bankovnictví.

Hyponamíru

V hypotečním bankovnictví lze ihned vidět přehled dostupných nabídek, který si navíc každý může seřadit dle vlastních preferencí (podle úrokových sazeb, splatnosti a dalších údajů). Jenže pro nezkušeného může být takové sjednání španělská vesnice. Právě proto hyponamíru.cz staví na jednoduchém a přehledném uživatelském prostředí, kde máte veškeré informace a nabídky doslova na dosah ruky. Ke každé hypotéce je zároveň přiřazen hypoteční specialista pro usnadnění celého procesu sjednání a následnou správu.

Jak sjednat hypotéku online přes hyponamíru.cz

Pojďme si proto společně ukázat, jak sjednat hypotéku online přes hyponamíru.cz. Celý proces je rozdělený do několika kroků pro zachování jednoduchosti a přehlednosti. Rozhodně také nesmíme zapomenout zmínit celkovou transparentnost. Nemusíte se proto obávat, že by před vámi zůstaly skryty například některé poplatky a jiné důležité informace, které jsou v takovém případě zcela zásadní.

Samotná cesta začíná rozhodnutím, jestli si chcete sjednat novou hypotéku, nebo refinancovat stávající. Pokud máte zájem o sjednání, stačí se přesunout do hypoteční kalkulačky, kde je potřeba vyplnit požadované představy, respektive kolik si potřebujete půjčit, kolik dáte ze svého, jakou preferujete dobu splatnosti a jak na hypotéku spěcháte. V tomto okamžiku byste však už měli znát hodnotu a typ nemovitosti, potřebnou výši hypotéky, preferovanou dobu splatnosti a zamýšlený způsob využití. Zároveň je nutné zadat základní informace v podobě telefonního čísla a typu řešení. Typ řešení je v tomto ohledu nesmírně důležitý. Na výběr máte možnost řešit celou záležitost online s bonusem, nebo postaru s poradcem formou telefonních hovorů a osobních schůzek.

Hypoteční kalkulačka

Hypoteční bankovnictví

Hypoteční bankovnictví je centrem veškerého dění. Po vyplnění zmiňované hypoteční kalkulačky se tedy přesouváme do tohoto bankovnictví, kde se ihned zobrazí náhled nabídek od jednotlivých bank. Současně jsou na první pohled patrné veškeré informace týkající se úrokové sazby, RPSN, délky fixace, výše měsíční splátky, celkové částky za úroky po dobu fixace, jistiny a celkové částky za celou hypotéku. Určitě také nesmíme zapomenout zmínit další poměrně důležitou informaci. Najdete tu totiž i detailní přehled o všech dalších poplatcích – za zpracování hypotéky, čerpání úvěru, vedení úvěrového účtu – nebo poplatcích spojených s katastrem nemovitostí a samotným odhadem.

Při výběru nejvhodnější hypotéky je pochopitelně nesmírně důležité najít tu, která co možná nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Jak už jsme totiž zmínili výše, právě proto je možné tyto nabídky různě řadit. Nutno však zmínit, že pro zobrazení těch nejlepších nabídek musíte provést online aktivaci osobního účtu. To lze opět vyřešit v rámci bankovnictví během pár minut.

Výběr hypotéky a zpracování žádosti

Jakmile si vyberete hypotéku, která přesně odpovídá vašim požadavkům, tak už vám nic nebrání v tom, abyste se pustili do přípravy žádosti. Nejprve je opět nutné vyplnit některé údaje a následně pomocí zabezpečeného přenosu nahrát osobní dokumenty (průkaz totožnosti), daňová přiznání a další nezbytnosti, které jsou k přípravě žádosti potřeba. Poté žádost převezme již zmiňovaný hypoteční specialista. Ten v tomto bodě sehrává zcela klíčovou roli, jelikož vám pomůže žádost dotáhnout do zdárného konce a zajistí, abyste na nic nezapomněli.

Hypoteční bankovnictví

Prostřednictvím telefonu či e-mailů pak už jen stačí se specialistou vyřešit nezbytné formality. Jakmile budete mít žádost připravenou v rámci hypotečního bankovnictví, stačí ji už jen zkontrolovat a podepsat. K podpisu vám ji doručí rovnou na dohodnuté místo kurýr, tudíž nemusíte vůbec nic řešit. V případě některých bank jdou možnosti ještě o krůček dál formou SMS podpisu. Jde o mnohonásobně rychlejší a bezpečnou variantu.

Schválení hypotéky a čerpání

Po podpisu žádosti máte další zásadní krok splněn. V tomto okamžiku se do celého procesu vkládá banka, která musí žádost zkontrolovat, vyhodnotit a případně schválit. Poté vás informuje o takzvaném bankovním scoringu formou SMS, což znamená přechod do další fáze – schválení hypotéky a její čerpání. Po vyhodnocení se vás opět ujme hypoteční specialista, který vám do bankovnictví nahraje seznam potřebných dokumentů pro dokončení tohoto procesu. Připravené dokumenty zde stačí jeden po druhém nahrát a máte hotovo. Opět tedy není třeba zbytečně obíhat potřebná místa – vše vyřešíte online z domu.

Následuje velice důležitý okamžik – jakmile banka připraví úvěrovou smlouvu k podpisu. Jedná se o poslední krok, který vás dělí od získání hypotéky. Hypoteční specialista vás v tomto případě už jen informuje o způsobu, času a místě pro podpis smlouvy. K podpisu může dojít v místě bydliště, nebo na nejbližší pobočce dané banky. Po podepsání smlouvy přebírá čerpání konkrétní specialista pro danou oblast, který vás ještě informuje o okamžiku možného zahájení čerpání. A máte hotovo! Úspěšně jste sjednali hypotéku zcela online, bez zbytečných komplikací, které jsme zmiňovali hned v úvodu. V okamžiku jejího vyčerpání ještě obdržíte informativní SMS.

Hlídač hypotéky a ocenění nemovitosti

Hypotéka je běh na dlouhou trať a jejím sjednáním to rozhodně nekončí. Právě to si plně uvědomuje i startup hyponamíru.cz, který svým klientům zdarma nabízí elegantní funkci s názvem Hlídač hypotéky. Jedná se o webovou aplikaci pro hlídání vaší hypotéky, díky čemuž vám nikdy neunikne žádná důležitá informace. Ve správný okamžik ji tak můžete nechat refinancovat a přejít na daleko výhodnější nabídku. Hlídač hypotéky se přímo zaměřuje na zajištění lepšího úroku, nižší měsíční splátky, celkovou úsporu a kratší délku hypotéky. S jeho pomocí dokonce můžete ušetřit až desetitisíce korun.

Jak už jsme zmínili výše, s pomocí této funkce vám neunikne nic zásadního. Kromě možností pro refinancování aplikace hlídá výročí smluv pro mimořádné splátky a blížící se konec fixace. Stejně tak pokud již máte dřívější hypotéku, nic vám nebrání v tom ji „zaparkovat“ pod křídla hyponamíru.cz a těžit ze stejných benefitů.

Hlídač hypotéky

Pozornost si v poslední době získává i relativně nový modul pro ověření ocenění nemovitosti. Hyponamírů.cz pracuje s externí švýcarskou technologií pro maximálně přesný odhad, díky čemuž si můžete zcela zdarma zkontrolovat cenu dané nemovitosti při aukci, koupi či prodeji. Jedná se tak o perfektní možnost odpovídající situaci na dnešním trhu. V okamžiku si můžete ověřit, zda je cena adekvátní, nebo jestli není naopak přemrštěná. Použití modulu je opět nesmírně jednoduché. Pro odhad ceny systém pracuje s informacemi z hned několika zdrojů – ze současné a historické nabídky na největších realitních portálech v Česku, což ještě doplňují data z katastru nemovitostí a sofistikované možnosti umělé inteligence.

Shrnutí

Fintech startup hyponamíru.cz můžeme jednoznačně označit za skvělou fullservis platformu, která vám dokáže pomoct například na cestě za vlastním bydlením. Kromě kompletní správy hypoték je společnost napojena i na developery a různé reality, díky čemuž dokáže propojit zájemce o bydlení s vlastníky či prodejci jednotlivých nemovitostí. To ocení zejména zájemci o hypotéku bez nemovitosti, kdy si mohou zafixovat konkrétní sazbu, a až poté hledat například vysněné bydlení. Platforma za vás dokonce dokáže vyřídit povinné pojištění majetku a životní pojištění.

Hyponamíru.cz: Nákup nemovitosti

Právě v tomto ohledu je hypotéka skvělým nástrojem. Hyponamíru.cz stojí v pozici kompletního průvodce, který pro vás dokáže eliminovat řadu nepříjemných překážek, s nimiž byste se museli při tradičním vyřizování běžně potýkat. Je proto vcelku pochopitelné, že tento český startup již od svých začátků sklízí obrovský úspěch. Hyponamíru.cz svůj úspěch staví na výhodnosti, maximální transparentnosti a rychlosti, kterou s sebou online svět přináší.

Prozkoumejte možnosti hyponamíru.cz zde

.