Zavřít reklamu

S osmým červnem je kromě jiného spojeno také představení iPhonu 3GS, které pochopitelně nemůžeme v dnešním díle našeho seriálu o historii technologií vynechat. Jeho uvedení do prodeje, ke kterému došlo o něco později, si připomeneme v dalším z dílů tohoto seriálu. Kromě představení iPhonu 3GS dnes bude také řeč například o vzniku společnosti United Online.

Apple představuje iPhone 3GS (2009)

Společnost Apple představila 8. června roku 2009 na konferenci WWDC svůj nový smartphone s názvem iPhone 3GS. Tento model byl nástupcem iPhonu 3G a zároveň představoval třetí generaci chytrých telefonů z produkce cupertinské společnosti. Prodej tohoto modelu byl zahájen o deset dní později. Phil Schiller při představování nového iPhonu mimo jiné uvedl, že písmeno “S” v názvu má symbolizovat rychlost. iPhone 3GS se vyznačoval vylepšeným výkonem, byl vybaven 3MP fotoaparátem s lepším rozlišením a schopností záznamu videa. Mezi další funkce patřilo například hlasové ovládání. Nástupcem iPhonu 3GS byl v roce 2010 iPhone 4, model se prodával až do září roku 2012, kdy firma představila svůj iPhone 5.

Vznik United Online (2001)

8. června roku 2001 oznámily zámořské společnosti Internet Service Providers NetZero a Juno Online Services, že se spojují v nezávislou platformu s názvem United Online. Nově vzniklá společnost měla konkurovat poskytovateli síťových služeb America OnLine (AOL). Firma původně svým zákazníkům poskytovala vytáčené připojení k internetu, od dob svého vzniku došlo postupně k akvizici různých subjektů, jako třeba Classmate Online, MyPoints nebo FTD Group. Společnost sídlí v kalifornském Woodland Hills a i nadále poskytuje svým zákazníkům internetové služby a produkty různého druhu. V roce 2016 byla odkoupena společností Riley Financial za 170 milionů dolarů.

UnitedOnline logo
Zdroj

Další události nejen z oblasti technologií

  • Intel představuje svůj procesor 8086
  • Firma Yahoo provedla akvizici Viaweb
.