Zavřít reklamu

Jistě to také znáte, kdy si říkáte, že si telefon nerozbijete, že přece nejste chromí, že vám telefon přece z ruky nepadá. Jenže pak přijde den blbec a je to. Není lepší i tak předejít poškození zařízení tím, že jej preventivně opatříte ochranným sklem? Tvrzené sklo PanzerGlass E2E AntiBlue + AntiGlare má navíc zajímavou přidanou hodnotu. 

Ano, je to i můj případ. I já žil v tom, že přece nějaké ochranné sklo nepotřebuji, že se k telefonu chovám dobře, že se mi přece nestává, aby mi padal z ruky. Jenže to si jednou ležím v posteli s telefonem v ruce, najednou přiběhne pes a čumákem mi srčí do ruky jako znamení toho, že bych ho mohl drbat. Jak asi tušíte, nedopadlo to dobře. Telefon mi vyklouzl, svezl se po peřině a pak se projel přes celou ložnici po podlaze. 

Naštěstí to nedopadlo tak, jak by mohlo, i tak jsou ale na iPhonu 15 Pro Max pěkné šrámy na displeji. Kdybych tak měl ochranné sklo, říkal jsem si. To bych měl maximálně tak odřené jeho. Jak displej dopadl, můžete ostatně vidět v přítomné galerii. Dá se to přežít, ale prostě to naštve (nebojte se ale, na domácím mazlíčkovi jsem si zlost nijak nevybil, je to přece němá tvář, která jen chtěla pozornost). 

Společnost PanzerGlass má poměrně bohaté portfolio skel, a to i pokud se zaměříme jen na iPhone 15 Pro Max, kdy stejné samozřejmě nabízí i pro menší model. Tvrzené sklo PanzerGlass E2E AntiBlue + AntiGlare zmiňuje své přednosti hned v názvu. Nabízí totiž filtr modrého světla, což je skvělé pro všechny mobilní hráče i ty, kteří koukají do displejů svých telefonů dlouho do noci. Modré světlo totiž podněcuje naší mozkovou aktivitu, a proto se nám poté hůře usíná. Nejlepší na tom je, že sklo nemá žádný viditelný nádech, je krystalicky čisté, takže nijak nezkresluje zobrazovaný obsah – zde pozor na balení, ať se nenecháte odradit. Sklo opravdu není žluté, jak by se mohlo zdát. 

Instalační rámeček zjednodušuje aplikaci 

Balení nemá moc čím překvapit, když si přečtete, že je v něm přítomen i instalační rámeček. Skládá se tedy ze skla samotného, leštícího ubrousku a hadříku z mikrovlákna i samolepky. Pak je zde tedy ten rámeček, který vám zajistí bezchybnou instalaci skla. Protože má výřezy pro tlačítka, jasně jej nasadíte na čelní stranu telefonu. Předtím se ale ještě hodí odmastit ji ubrouskem, vyleštit ji hadříkem a samolepkou případě odstranit prachové částečky. Ta se ale hodí i po aplikování skla, pokud vám na displeji skutečně nějaký prach zůstal. Jednoduše sklo mírně odlepíte a tam, kde potřebujete, samolepku použijete (i ze strany spodní strany skla, pokud se na něho prach nalepil). 

Celý postup je jednoduchý a pokud se vám nepovede napoprvé, můžete jej opakovat (výrobce udává, že to lze až 200x). Sklo opět přilne tak, jak má. Před sloupnutím druhé folie se hodí ještě sklo přimáčknout k displeji a pokusit se vytlačit bubliny. Ty ale pořádně vidíte až po sloupnutí vrchní fólie s označením FRONT. Pokud tam jsou, a není v nich prach, ničemu to nevadí. Můžete je vytlačit nebo se na ně vykašlat (obrazně řečeno). Do druhého dne zmizí. Jak můžete vidět na přiložených fotografiích, také jsem je mezi displejem a sklem měl, posléze ale už nikoli. 

Telefon i vaše oči jsou v bezpečí 

Ochranné sklo zakrývá celou čelní stranu telefonu, zároveň ale nechává prostor pro případné kryty. Je to dobře i špatně zároveň, protože mezi krytem a sklem vám vznikne cca 1 mm prostoru, do kterého se rády chytají nečistoty, tedy typicky prach. Může za to i lepidlo na skle, které samozřejmě sahá až k jeho hranám. Chce to jen chvíli času, než se vše trochu opotřebuje a prach už se dále chytat nebude. Stačí cca týden. 

Tloušťka skla je 0,4 mm, bylo testováno při pádu z výšky až 2,5 m, odolá tlaku až 25 kg, má tvrdost 9H, má 100% reakci na dotyk a antibakteriální úpravu, protože je potaženo speciální vrstvou, která zničí veškeré bakterie během 24h od kontaktu s ním (vydrží až 12 měsíců). Cena je pak 999 Kč. Je třeba brát v potaz přítomný aplikační rámeček i ochranu proti modrému světlu a antireflexní úpravu. Pro ten klid na duši před poškozením displeje to prostě stojí. 

Tvrzené sklo PanzerGlass E2E AntiBlue + AntiGlare koupíte zde

.