Zavřít reklamu

Spolu s blížící se vývojářskou konferencí WWDC 2021 se opět začínají množit spekulace o novinkách, které by na ní Apple měl představit. Červnové konference Applu jsou většinou vyhrazené softwarovým novinkám a novým verzím jablečných operačních systémů, letos se ale proslýchá, že by Apple mohl na WWDC představit také nové MacBooky Pro. Kromě budoucích počítačů bude v dnešním souhrnu řeč také o budoucích iPhonech, a to v souvislosti s jejich displeji.

Jon Prosser a datum představení nových MacBooků Pro

Prakticky od počátku letošního roku se objevují nejrůznější spekulace, které souvisí s novou generací přenosných počítačů od Applu. Minulý týden se známý leaker Jon Prosser nechal na Twitteru slyšet, že by Apple měl na své letošní červnové WWDC představit nové MacBooky Pro. Prosser sice ve zmíněném tweetu neuvedl žádné bližší podrobnosti o budoucích novinkách, již dříve se ale objevily zprávy o tom, že cupertinská společnost pracuje na 14” a 16” MacBooku Pro. Nové modely by měly nabídnout dvě různé varianty procesorů, přičemž obě verze by měly nabídnout osm výkonných a dvě úsporná jádra. V rámci dřívějších spekulací jsme se mohli také dozvědět, že nové MacBooky nabídnou opět širší variabilitu, co se portů týče – mluví se o novém MagSafe portu, HDMI portu a slotu pro SD kartu. Letošní WWDC se bude konat 7. června – nechme se překvapit, jaké novinky přinese.

Lepší displeje budoucích iPhonů

Apple se z pochopitelných důvodů snaží neustále vylepšovat nové modely svých iPhonů. Nejnovější patent naznačuje, že cupertinská společnost pracuje na předních sklech pro své iPhony a iPady, přičemž tato skla by měla být o poznání tenčí a zároveň odolnější než u předchozích modelů. Spolu s tím, jak se šíří trend zakřivených displejů, musí výrobci těchto komponent čelit novým výzvám a zkoušet nové technologie. Zakřivená skla se kromě jiného vyznačují tím, že jsou v určitých oblastech poměrně tlustá, což může být z různých důvodů někdy nežádoucí. Apple si nově nechal patentovat technologii, díky které by mělo být možné dosáhnout také u zakřiveného displeje rovnoměrné tloušťky – nákres konstrukce si můžete prohlédnout ve fotogalerii níže. Patent pochází z ledna loňského roku a jsou pod ním podepsaní David Pakula, Stephen Brian Lynch, Richard Hung Minh Dinh, Tang Yew Tan, a Lee Hua Tan.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více