Zavřít reklamu

Vystavování faktur a různých dokladů je nedílnou součástí světa podnikání. Tato povinnost se vztahuje prakticky na každého – ať už figurujete jako OSVČ, nebo máte svou vlastní firmu. V takovém případě asi moc dobře znáte, jak vystavování faktur, výzev k platbě, objednávek, příjmových dokladů a dalších vlastně probíhá. S tím je také spojena poměrně zásadní otázka, kterou si v určitý okamžik musí položit prakticky každý. Jak konkrétně řešit vystavování dokladů a co možná nejvíce si tak ušetřit práci?

Od dob, kdy se tyto úkony řešily například v Excelu, už totiž uběhlo několik let. Dnes už se nabízí daleko přívětivější a hlavně jednodušší řešení. Konkrétně máme na mysli webovou aplikaci Vyfakturuj.cz, která se profiluje jakožto dokonalé řešení pro OSVČ a firmy. Na první pohled láká svou jednoduchostí a rozsáhlými možnostmi. Stojí ale vůbec za to? Přesně proto si na tohle řešení posvítíme v naší recenzi. Každopádně hned ze startu musíme uznat, že má rozhodně co nabídnout.

O Vyfakturuj.cz

V první řadě si pojďme ve stručnosti zmínit, co Vyfakturuj.cz vlastně umí a s čím dokáže ve světě podnikání pomoct. Jak už jsme zmínili výše, doby, kdy se faktury a ostatní doklady řešily v Excelu, jsou už (naštěstí) dávno pryč. Podstatně pokročilejší alternativou je totiž tato webová aplikace. S její pomocí můžeme vystavovat nejrůznější faktury přímo online a mít je tak v řádu sekund připravené k odeslání. Konkrétně si poradí od zmiňovaných faktur, přes (automatické) výzvy k platbě, proforma faktury, zálohové faktury či objednávky, až po náklady.

Vyfakturuj.cz

Samotné vystavování navíc výrazně urychluje adresář kontaktů neboli firem, kteří jsou pro nás odběrateli či dodavateli. Celé se to ještě posouvá o krok napřed s možnostmi napojení a celkovou automatizací, čemuž se budeme věnovat níže. O všech vystavených dokladech pak máme přehled přímo v rámci aplikace, kde se nabízí i praktický a jednoduchý přehled. Ten bych osobně rád vyzdvihl. Přehled totiž v podobě grafu přehledně vykresluje, jak se nám v podnikání daří, přičemž dané výsledky i meziročně srovnává. Ihned tedy vidíme, zda jsme si od minulého či předminulého roku polepšili.

Vystavování dokladů

Jak už jsme zmínili výše, s pomocí Vyfakturuj.cz můžeme snadno a rychle vystavovat (nejen) faktury přímo online. Webová aplikace tento úkol řeší doslova na výbornou. Během pouhých pár kliknutí tak máme prakticky hotovo. Stačí zvolit, jaký doklad chceme vystavit, z adresáře vybrat odběratele / dodavatele, vyplnit potřebné nezbytnosti a celou volbu už jen potvrdit. U samotných faktur lze samozřejmě také vybrat způsob uhrazení. V takovém případě se nabízí klasický bankovní převod, hotovost, nebo dobírka. V rozsáhlé nabídce ale nadále najdeme PayPal, zápočet, různé platební brány či dokonce i Bitcoin.

Vše je samozřejmě přehledné a rychlé, což je právě to, co podnikatelé potřebují. Zároveň se s takovou nemusíme obtěžovat s ukládáním či skladováním dokladů. Veškerá data zůstávají v bezpečí přímo v rámci webové aplikace, díky čemuž k nim můžeme přistupovat kdykoliv a odkudkoliv. Jak už jsme také naznačili, řešení není jen o fakturách – ve skutečnosti si dokáže poradit s řadou dalších dokladů. Některé z nich jsme už zmínili výše. Konkrétně se jedná o fakturu, výzvu k platbě, proforma fakturu, zálohovou fakturu, objednávku, opravný doklad, příjmový doklad a daňový doklad.

Vyfakturuj.cz

Rád bych také vyzdvihl možnost takzvaných pravidelných faktur, které se v předem vymezeném intervalu automaticky opakují. Jedná se tak o parádní řešení pro dlouhodobé spolupráce. Stačí nám jednou vyplnit potřebné údaje, nastavit interval a máme hotovo. S ohledem na dostupné doklady už jen chybí možnost pro vytvoření cenové nabídky. Tedy alespoň prozatím. Podle slov vývojářů se na této možnosti už pracuje. Ve finále si u našich dokladů také můžeme přizpůsobit jejich design a změnit tak například motiv, logo či další drobnosti.

Možnosti napojení a automatizace

Jak už jsme naznačili výše, u pouhého vystavování dokladů a jejich uchovávání to ještě nekončí. Vyfakturuj.cz jde ještě o něco dál. V tomto ohledu hraje zcela klíčovou roli možnost napojení na banku a další, což je právě tím, co staví aplikaci do takto výhodné pozice. K našemu účtu ve webové aplikaci můžeme napojit až 12 bank – konkrétně daný účet pro podnikatelskou činnost – což s sebou přináší možnost párování příchozích plateb. Díky tomu se celý proces řeší prakticky automaticky.

Vyfakturuj.cz

Jakmile vystavíme fakturu, s bankovním převodem jakožto způsobem platby, aplikace už sama zjistí, zda a kdy došlo k jejímu proplacení. Tím tedy padá i potenciálně poslední úkol, se kterým bychom jinak museli „ztrácet čas“. Vyfakturuj.cz kromě kompletních přehledů tak zároveň kontroluje, zda dochází k proplácení vystavených dokladů.

Kromě bankovního účtu lze profil ve Vyfakturuj.cz propojit i s konkrétním e-shopem. Pokud bych měl e-shop postavený na WooCommerce nebo PrestaShop, stačilo by mi nainstalovat příslušný plugin, který se už následně postará o kompletní spárování. Něco takového přináší do podnikání bezkonkurenční automatizaci. Podnikatelé už tak nemusí trávit čas nad řešením faktur, hlídáním jejich proplacení a podobně – aplikace se totiž o vše dokáže spolehlivě postarat. Kromě toho ji lze také napojit i na platební brány (ComGate, GoPay, ThePay, PayPal apod) a další služby (Česká pošta, SimpleShop, EET, Make apod).

Export a import dat

Mít všechny doklady na jednom místě i s celkovým přehledem je rozhodně plus. Na druhou stranu je ale čas od času potřebujeme i někde jinde, kvůli čemuž je nesmírně důležité, abychom měli možnost je snadno exportovat. Ani na to se naštěstí nezapomnělo. V rámci Vyfakturuj.cz tak můžeme hravě exportovat jednotlivé / všechny faktury, nebo také podklady k DPH a kontrolnímu hlášení. Za zmínku také stojí obecně rozsáhlé možnosti. Data můžeme exportovat například do tradičního PDF, případně do účetních programů Pohoda, Money S3 či Premier ve formátech CSV, JSON a XML.

Podobně je tomu v otázce importu dat. To přijde vhod v situaci, kdy bychom například přecházeli k Vyfakturuj.cz z jiného řešení. Závěrem pak nechybí ani možnost pro import vlastních CSV souborů a okamžitý přesun dat.

Tarify: Kolik stojí Vyfakturuj.cz?

Webová aplikace Vyfakturuj.cz je k dostání v hned několika tarifech, které se odlišují svým rozsahem. Ve finále tak záleží na každém podnikateli a jeho potřebách, podle čehož se může rozhodnout, jaká varianta mu bude vyhovovat nejlépe. Vše si lze navíc bezplatně prozkoušet. Na první měsíc se totiž nabízí nejlepší profil PROFI. Služba je k dostání i zcela zdarma v bezplatném tarifu ZDARMA. Ten má ale poměrně omezené možnosti a uživateli umožňuje fakturovat nanejvýš 5 firmám. Zároveň u něj chybí možnost vystavení objednávek, export dat do účetních programů a další.

Vyfakturuj.cz

Naopak plný potenciál se odemyká s již zmiňovaným tarifem PROFI, který vyjde na 590 Kč měsíčně. V takovém případě pod jedním účtem dokonce můžete mít až tři podnikatelské subjekty. Pro méně náročné uživatele se pak ještě nabízí tarif IDEAL. Ten je mimochodem vůbec nejoblíbenější a v poměru cena / výkon nabízí vše, co jakožto podnikatelé můžete požadovat. Zajišťuje totiž kompletní automatizaci a vyjde jen na 249 Kč měsíčně, což je vzhledem k jeho schopnostem parádní cena.

Poslední volbou je program MINI za 149 Kč měsíčně. Velice stručně lze říct, že tento tarif slouží pro fakturaci bez omezení. Na druhou stranu strádá v oblasti zmiňované automatizace, neumí párovat platby s platebními bránami a také neexportuje podklady k přiznání k DPH či kontrolní hlášení. Srovnání tarifů naleznete zde.

Resumé

Pokud podnikáte – ať už jako OSVČ, nebo skrze firmu – pak vám můžeme řešení Vyfakturuj.cz jen a pouze doporučit. Jedná se o komplexní nástroj pro kompletní správu faktur a dalších dokladů, díky čemuž si práci můžete výrazně usnadnit a navíc i zautomatizovat. Ve finále samozřejmě záleží na potřebách každého uživatele a tedy i na zvoleném tarifu. Obecně lze ale říct, že to rozhodně stojí za to.

Když totiž k možnostem vystavení různých dokladů ještě přidáme pravidelné faktury, automatické upomínky či možnost párování plateb s bankovním účtem či platební bránou, získáme prvotřídní řešení, které vás rozhodně nenechá na holičkách. Celé to ještě parádně podtrhává skvělá zákaznická podpora. Z tohoto důvodu hodnotíme Vyfakturuj.cz plným počtem bodů.

Prozkoumejte možnosti Vyfakturuj.cz zde

.