Zavřít reklamu

Základní myšlenkou aktivace služby Rodinné sdílení je možnost udělit ostatním členům domácnosti přístup ke službám Applu, jako jsou Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade nebo úložiště na iCloudu. Mohou se také sdílet nákupy v iTunes nebo App Storu. Princip je takový, že jeden zaplatí, a daný produkt využívají všichni ostatní. Dospělý člen domácnosti, tedy organizátor rodiny, pozve ostatní do rodinné skupiny. Jakmile ti pozvání přijmou, získají ihned přístup k předplatnému a k obsahu, který lze v rámci rodiny sdílet. Každý člen ale pořád používá svůj účet. Bere se zde ohled i na soukromí, takže pokud nemáte nastaveno jinak, nikdo vás nebude moci sledovat. Celý princip je založen na rodině, tedy členech domácnosti. Apple ale úplně neřeší, např. jako Spotify, kde se aktuálně nacházíte, kde máte trvalé bydliště, nebo dokonce jaké máte jméno či Apple ID. Dá se tak říci, že rodinné předplatné mohou využívat i skupinky až šesti lidí, jako jsou přátelé, spolužáci nebo spolubydlící.

Co vám to přinese 

Sdílení nákupů z App Storu a dalších míst 

Je to jako kdybyste si koupili fyzické CD s hudbou, DVD s filmem, nebo tištěnou knihu a jednoduše obsah konzumovali s ostatními, nebo jim „nosič“ půjčili. Koupený digitální obsah se automaticky zobrazuje na stránce Zakoupené v App Storu, iTunes Storu, Apple Books nebo Apple TV.

Sdílení předplatných 

Díky Rodinnému sdílení může celá vaše rodina sdílet přístup ke stejným předplatným. Koupili jste si nové zařízení a dostali na určité období obsah v Apple TV+? Jednoduše jej stačí sdílet s ostatními a ti si tak také užijí kompletní knihovnu sítě. To samé platí, pokud si předplácíte Apple Arcade nebo Apple Music. 

Co všechno můžete v rámci rodinného sdílení poskytnout ostatním členům, najdete na stránkách podpory Apple.

Děti 

Máte-li v rodině děti do 13 let, můžete jim jako jejich rodič vytvořit Apple ID. To tak bude mít vlastní účet, kterým se může přihlásit do služeb ale i podstupovat nákupy. V tom jim ale můžete zabránit nastavením omezení. Můžete tedy schvalovat obsah, který si děti kupují nebo jen stahují, můžete jim omezit také celkový čas, který tráví na svých zařízeních. Lze jim ale nastavit i Apple Watch, aniž by musely využívat iPhone. 

Poloha a vyhledávání 

Všichni uživatelé, kteří jsou účastníky rodinné skupiny, mohou navzájem sdílet svoji polohu, abyste si o všech členech udržovali přehled. Můžete jim také pomoci v hledání jejich zařízení, pokud jej někde založí nebo dokonce ztratí. Poloha se může sdílet automaticky pomocí aplikace Najít, sdílení lze ale dočasně i omezit.  

.