Zavřít reklamu

Apple nabízí svou vlastní cloudovou službu, která nese název iCloud. Prostřednictvím této služby je možné jednoduše a spolehlivě zálohovat veškerá vaše data s tím, že k nim následně máte přístup odkudkoliv – stačí být připojený k internetu. Jablečná společnost poskytuje všem jedincům, kteří si založili účet Apple ID, zdarma 5 GB úložiště na iCloudu, což v dnešní době samozřejmě není mnoho. K dispozici jsou pak tři placené tarify, a to 50 GB, 200 GB a 2 TB. Poslední dva tarify je navíc možné sdílet v rámci rodinného sdílení, takže náklady za tuto službu srazíte na minimum, jelikož si cenu můžete rozpočítat.

Jak na iPhone začít využívat rodinný iCloud

V případě, že se rozhodnete do vašeho rodinného sdílení přidat nového člena, tak získá přístup ke všem službám, aplikacím a nákupům. Aby však tento uživatel mohl namísto svého iCloudu pro jednotlivce využívat iCloud z rodinného sdílení, tak je nutné, aby tuto možnost potvrdil. Mnoho uživatelů o provedení tohoto kroku nemá tušení a často hledají důvod, proč po přidání do rodinného sdílení nemohou využívat rodinný iCloud. Postup pro aktivaci je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní části obrazovky rozklikněte váš účet.
  • Pak na další obrazovce pak přejděte do sekce s názvem iCloud.
  • Zde je pak nutné, abyste nahoře, pod grafem využití úložiště, klepnuli na Spravovat úložiště.
  • Nakonec stačí, abyste klepnuli na možnost pro využívání iCloudu z rodinného sdílení.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu začít využívat rodinný iCloud. Jak už bylo zmíněno v úvodu, tak pro možnost sdílení iCloudu napříč rodinou je nutné, abyste měli předplacený tarif 200 GB či 2 TB, který vychází na 79 korun měsíčně, respektive 249 korun měsíčně. Veškerou správu rodinného sdílení pak můžete provádět tak, že na vašem iPhonu přejdete do Nastavení → váš účet → Rodinné sdílení. Zde se vám zobrazí veškeří členové rodinného sdílení, které můžete spravovat, dále možnosti pro sdílení služeb a nákupů, společně s funkcí pro schvalování nákupů.

.