Zavřít reklamu

Jen málokoho na začátku roku minul hádankový fenomén Wordle. Online hříčka, ve které jste měli šest pokusu na uhodnutí slova po jednotlivých písmenech se stala tak populární, že ji oficiálně převzali slavné New York Times. Jednoduchý koncept navíc dokázal, že i takovým hrám se může mohutně dařit. Takovou poznámku si zřejmě udělali i vývojáři Zach Gage a Jack Schlesinger. Jejich novinka Knotwords totiž taky nabízí jednoduchou hratelnost spojenou se skrytou komplexností.

V Knotwords budete mít za úkol rozmotat množiny písmenek v řádná slova. Na první pohled vám plány ve hře připomenou spíše švédské křížovky, žádné nápovědy zde ovšem nečekejte. Herní plán je rozdělen do porůznu vytvarovaných sekcí, které musejí obsahovat daná písmena. Všechny samostatné sloupce a řádky přitom musí tvořit existující anglická slova. Hra vás tak nutí přemýšlet o slovech v kontextu dvourozměrného prostoru a v souvislostech všech obsažených skupin písmen.

Jednoduchost konceptu dovoluje vývojářům generovat novou hádanku každý den. Ve hře budete tak mít přístup každodenně k nové hádance i k archivu všech předešlých. Pokud se vám ale nechtějí za Knotwords dávat peníze, můžete si stáhnout mobilní verzi. Ta je, pokud nepotřebujete mít k dispozici předešlé hádanky a několik prémiových, zcela zdarma.

  • Vývojář: Zach Gage, Jack Schlesinger
  • Čeština: ne
  • Cena: 8,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, iOS, Android
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.12 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 4 GB operační paměti, 200 MB volného místa na disku

 Hru Knotwords můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více