Zavřít reklamu

Ve světě rogueliků se můžeme čas od času setkat s využíváním již polozapomenutých žánrů a jejich oživování pomocí přidání stále se variujících průchodů hrou. Zvláštní, ale velmi populární subžánr, který vám nedá nic zdarma, vývojáři ze studia Red Nexus Games Inc. nyní naroubovali i na dnes již legendární Pebble, nebo chcete-li pachinko automaty, kterými se Peggle původně inspirovalo.

V novince Peglin dostanete do ochrany roztomilého goblina, který se musí popasovat se zástupy nepřátel. Nemá přitom k dispozici žádné konvenční zbraně, ale jen hromadu kamenů, jež hází po jiných kamenech. Vaše sestřelovaní jednotlivých kamínků pak určuje, kolik zranění utrží vaši nepřátelé. Na herní ploše se k tomu vyskytují speciální kolíky, jež vám garantují vyšší zranění, nebo vám znovu vyplní herní pole. Hlavní roli však hrají vaše kameny. Ty vám hra postupně pravidelně náhodně nabízí z velkého množství různých druhů.

Klíčem k úspěchu je pak správné používání vašich speciálních schopností. Některé z vašich kamenů dokážou ranit několik nepřátel najednou, některé zas silným nepřátelům uberou trochu z jejich síly. Na koci každé z jednotlivých kapitol na vás navíc čeká mocný boss. Celá hra je procedurálně generovaná, takže nikdy nenarazíte na stejný průchod.

  • Vývojář: Red Nexus Games Inc.
  • Čeština: ne
  • Cena: 14,84 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.6 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2,5 GHz, 1 GB operační paměti, grafická karta Intel HD 3000 nebo lepší, 300 MB volného místa na disku

 Hru Peglin můžete zakoupit zde

Témata: , , , ,
.