Zavřít reklamu

Uplynuly dva týdny od posledního zveřejnění oficiálních dat ohledně rozšiřování iOS 9, a tak Apple ukázal další čísla. Po dvou měsících od vydání nového mobilního operačního systému rychlost adopce poprvé výrazněji zpomalila. Zvětšila se o jediný procentní bod.

Na začátku listopadu Apple dle naměřených čísel z App Storu prozradil, že iOS 9 byl nainstalovaný na dvou ze třech aktivních iPhonů, iPadů nebo iPodů touch. O dva týdny později se ale podíl iOS 9 zvětšil pouze o jediný procentní bod na 67 %. Loňský iOS 8 používá 24 % zařízení a ještě starší systémy už jen 9 %.

Zpomalení růstu iOS 9 určitě není ničím překvapivým, podobný trend jsme mohli sledovat i v uplynulých letech a také v případě tohoto systému můžeme očekávat, že se nakonec snadno dostane přes 80 procent, ale už to zkrátka nebude tak rychlé.

Ještě před pár týdny se iOS 9 šířilo o jeden procentní bod každé dva až tři dny, nyní na to potřebuje celé dva týdny. Zrychlení adopce iOS 9 by ale mohlo přijít o Vánocích, kdy se očekává, že Apple znovu prodá rekordní počet iPhonů.

Zdroj: Cult of Mac
.