Zavřít reklamu

Safari v betaverzích iOS 10 a macOS Sierra testuje WebP, technologii Googlu pro kompresi dat a tím i rychlejší načítání stránek. Prohlížeč od Applu by tedy již brzy mohl být stejně rychlý jako Chrome.

WebP je součástí Chromu již od roku 2013 (od verze 32) a dá se tedy říci, že se jedná o technologii skutečně prověřenou. WebP navíc využívá i Facebook či YouTube, protože se v kontextu daného využití jedná o pravděpodobně nejefektivnější metodu komprese dat.

Zatím není jasné, zda bude WebP Apple využívat i v ostrých verzích nových systémů. iOS 10 i macOS Sierra jsou přeci jen v poměrně rané fázi beta testování a leccos se ještě může změnit. WebP se navíc mezi technologickými firmami netěší stoprocentnímu přijetí. Ruce pryč od WebP dává například Microsoft. V jeho Internet Exploreru se tato technologie nikdy neobjevila a firma ji nemá v plánu integrovat ani do svého nového webového prohlížeče Edge.

Zdroj: The Next Web

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    bohatě by stačilo kdyby bylo ryhle jako Safari… o co předvádí teď je naprsto tristní. Porovnejte si vedle sebe stejnou page, Safari, FF, Chrome…uplně nevím jestli to oddělení procesu pro taby, pluginy pomohlo…

    Nemám problém s rychlostí Safari. Spíš mě toči když při zoomu stránky priskočí postranní reklama tak, že překryje text

celý text

Čtěte více.