Zavřít reklamu

Také v tomto týdnu budeme v rámci našeho seriálu o nativních aplikacích Applu pokračovat v poznávání webového prohlížeče Safari pro Mac. Tentokrát se blíže podíváme na stahování obsahu, sdílení webových stránek a práci s aplikací Wallet.

V Safari můžete stejně jako v kterémkoliv jiném prohlížeči stahovat obsah všeho druhu – od mediálních souborů přes dokumenty až po instalační soubory aplikací. Proces stahování můžete sledovat na pravé straně lišty v horní části okna aplikace, kliknutím na příslušnou ikonku (viz galerii) můžete zobrazit nebo skrýt seznam stahování. Pokud stahujete archiv (komprimovaný soubor), po stažení ho Safari rozbalí. V případě, že stahujete soubor, který jste již v minulosti stáhli, odstraní Safari v zájmu úspory starší duplicitní soubor. Pro změnu cílového místa pro ukládání souborů, stažených ze Safari, klikněte na liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Safari -> Předvolby. Zde vyberte kartu Obecné, klikněte na nabídku Umístění stažených souborů a vyberte cílové umístění.

V Safari na Macu jste si jistě všimli tlačítka pro sdílení. Po kliknutí na něj můžete sdílet webové stránky prostřednictvím Mailu, Zpráv, Poznámek, Připomínek a dalších aplikací a služeb. Po kliknutí na Apple menu v levém horním rohu obrazovky -> Předvolby systému -> Rozšíření můžete určit, jaké položky se zobrazí v nabídce pro sdílení. Prostřednictvím prohlížeče Safari můžete také přidávat lístky, vstupenky nebo letenky do aplikace Wallet ve vašem iPhonu. Obě zařízení musí být přihlášená ke stejnému iCloud účtu. V Safari pak jen stačí na vybraném lístku, letence či jiné položce kliknout na Přidat do Walletu.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.