Zavřít reklamu

Her, které vám dokážou nabídnout zážitek v podobě hraní za zápornou postavu, zas tolik není. Před krátkou dobou jsme tu psali například o Legend of Keepers, které vás vsadili do role manažera dungeonu, ve kterém vás klid vyrušují skupinky chrabrých hrdinů. Hra Carrion sice odstupuje od podobného strategického přemýšlení, jaké to ale je hrát za carpentrovské monstrum dokáže zprostředkovat velice dobře. Nabídne totiž zážitek plný krve, křiku i propracované hratelnosti.

Carrion zaujme ihned svým vzhledem. Vývojáři si ke ztvárnění tématu totiž vybrali pixel-artový styl evokující hry z éry šestnáctibitovych konzolí. Retro podstata hry se projevuje i v samotném žánru. Carrion je totiž poctivou metroidvanií, tedy zástupcem žánru, který své kořeny může stopovat až do osmdesátých let minulého století. Pokud jste nikdy takovou hru nehráli, tak vězte, že budete putovat po rozlehlých úrovních a postupně nabírat nové schopnosti (v případě Carrion mutace), které vám pomohou dostat se do předtím nedostupnych lokací. K tomu vám poslouží nejen dobrá paměť při samotném průzkumu úrovni, ale hlavně dobře reflexi při soubojích s lidmi, kteří se od vás nenechají jen tak sežrat.

Jako mimozemská nestvůra budete mít proti lidem množství výhod. Svou krvežíznivost můžete uhasit prostým sežráním nepřátel nebo házením věci na nic netušící obětí. K tomu vám poslouží množství chapadel, které kromě boje budete využívat i při samotném průzkumu tajných laboratoří.

 Hru Carrion můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více