Zavřít reklamu

Společnost Samsung včera představila svou nadcházející modelovou řadu chytrých hodinek. Jedná se o modely Gear Sport a Gear Fit2 Pro. Společně s nimi představila ještě bezdrátová sluchátka Gear IconX, která se na rozdíl od prvních dvou jmenovaných objeví až v příštím roce. Samsung s těmito novými chytrými hodinkami hodlá zaútočit na lídra v tomto segmentu, což je Apple se svými Apple Watch Series 3.

Chytré hodinky Samsung Gear Sport budou vyšším stupněm v rámci nabídky. Jedná se o vybavenější model, který je více napěchovaný funkcemi, než nižší model Fit2 Pro. Co se specifikací týče, model Sport nabídne 1,2″ AMOLED displej s rozlišením 360×360 pixelů, dvoujádrový procesor s frekvencí 1GHz, 4GB integrované vnitřní paměti, 300mAh baterii a váhu 50 gramů. Softwarovou stránku věci bude zabezpečovat operační systém Tizen a s mobilními telefony (podpora jak platformy Android, tak iOS) budou hodinky komunikovat pomocí Bluetooth nebo WiFi. Přítomnost NFC je samozřejmostí, stejně jako Samsung Pay. Hodinky odpovídají standardu MIL-STD-810G (více info zde), nabízí voděodolnost do 5 atmosfér a co se senzorů týče, nabídnou akcelerometr, gyroskop, barometr, senzor srdeční aktivity, GPS a GLONASS.

Gear Fit2 Pro jsou více zaměřené na samotnou sportovní aktivitu, jedná se tak spíše o fitness tracker, než o klasické chytré hodinky. Nejzásadnějším rozdílem je o něco málo větší displej (1,5″, 216x432px), upravený software, o třetinu menší baterie (200mAh) a absence NFC. Kompletní specifikace obou modelů, včetně doprovodné tiskové zprávy najdete zde.

Co se týče bezdrátových sluchátek IconX, o těch se, kromě základních specifikací, příliš neví. Dorazí někdy na počátku příštího roku a to ve třech barevných variantách – černé, šedé a růžové. Nabídnou 4GB integrované paměti, akcelerometr, dotykové senzory, integrované baterie o kapacitě 82mAh (dalších 340mAh v nabíjecím obalu) s deklarovanou délkou poslechu až 7 hodin.

Model Gear Sport by se měl začít prodávat do vánoc, za zatím nezveřejněnou cenu. Model Fit2 Pro se začne prodávat 15. září a MSRP pro americký trh je nastavena na 200 dolarů.

Zdroj: Samsung

.