Zavřít reklamu

Začíná se stále výrazněji mluvit o tom, jak budou vypadat nové Apple Watch, s nimiž by měla kalifornská firma přijít zřejmě již letos na podzim. Apple Watch Series 3 by se neměly od svých předchůdců designově výrazně lišit, ale hlavní novinkou bude LTE, tedy možnost připojení k internetu bez nutnosti propojení s iPhonem.

Minimálně tak to podává uznávaný analytik Ming Chi-Kuo z KGI, což podporuje předchozí zprávy Bloombergu. Nové Apple Watch mají mít opět 38 a 42 milimetrů, ale nově budou k dispozici ve verzi bez LTE, nebo s LTE – podobně jako iPady.

Pro Watch to bude významná novinka, protože se budou opět moci mnohem více osamostatnit od iPhonu, na něhož jsou jinak napojené. Nejprve Apple přidal GPS, takže například při běhu již dokáží trasu zaznamenat samy, a nyní budou moci být připojeny také k internetu.

Zůstává ovšem otázka, jak budou Watch s LTE dostupné například u nás. Ve Spojených státech by je měli nabízet všichni velcí operátoři, ale jak to bude fungovat v jiných zemích a za jakých podmínek, zatím není jasné.

Co se týče změny v designu, který naznačoval John Gruber z Daring Fireball, se podle Ming Chi-Kua konat nebude. Applu se tak nejspíš podaří čip pro LTE vměstnat do současného těla.

Zdroj: MacRumors
.