Zavřít reklamu
iWant

Saúdská Arábie se chce otevřít světu. Zájem má i Apple

iWant

Jsou trhy, kde zatím Apple není až natolik rozšířen – jedním z nich je například i Saúdská Arábie. To by se však mohlo již zanedlouho změnit, tamní trh by se totiž velmi rád otevřel světovým firmám a Apple zde vycítil svou šanci.

Podle tamního vládce si Saúdská Arábie zaslouží větší povědomí ve světě informačních a telekomunikačních technologií, a proto by se ráda otevřela velkým gigantům. Zájem o vstup na tento trh nemá však jen Apple, o investicích zde uvažuje i Amazon. Doteď se zboží Applu dostávalo do státu jen přes třetí stranu. Většinu populace (až 70 %) Saúdské Arábie tvoří mladí lidé do 30 let. Pro Apple by to tak mohla být velmi lukrativní možnost prodeje svých zařízení, především pak telefonů iPhone a počítačů Mac.

Dle odhadů by měl Apple dostat povolení ke vstupu na trh během února tohoto roku, s prvními „jablečnými“ obchody Apple Store bychom se tak mohli setkat již v roce 2019. Ty by si měly vypůjčit design Apple Store v Chicagu, o kterém jsme nedávno informovali. Společnost by tak mohla na tamním trhu konečně získat náskok před Samsungem, který na trhu prozatím stále dominuje. Apple je aktuálně na druhé příčce. Vládce si od vstupu velkých firem na tamní trh slibuje především jedno, a to znatelné oživení místní ekonomiky.

Zdroj: Dhaka Tribune