Zavřít reklamu

Úložiště na iCloudu potkaly v krátkém rozmezí dvě velmi dobré zprávy pro mnoho uživatelů. Jednak Apple v červnu zlepšil a zároveň zlevnil tarify, takže více úložiště na iCloudu, a jednak v iOS 11 bude možné jeden tarif sdílet mezi rodinnými příslušníky.

V praxi to znamená, že na iCloudu budete nově moci v rámci rodiny ušetřit měsíčně velmi zajímavý peníz. Za 2TB tarif chce aktuálně Apple měsíčně 249 korun a pokud se o něj rozdělíte se třemi dalšími lidmi, budete mít za 62 korun měsíčně zhruba 500 GB, pokud dělíme férově.

Apple přitom nabízí pod 2TB již jen 200GB tarif, a to za 79 korun měsíčně, takže při rodinném sdílení ušetříte a ještě dostanete vyšší kapacitu úložiště.

V rámci rodinného sdílení můžete sdílet také například nákupy v iTunes či App Storu nebo připomínky a fotky. Zapnutí sdíleného úložiště na iCloudu je podobně snadné.

Pokud již máte rodinné sdílení aktivní, v Nastavení je třeba kliknout nahoře na váš profil, zvolit Rodinné sdílení a vybrat Úložiště iCloud. Objeví se vám nabídka příslušníků rodiny, jež můžete ke sdílení pozvat. Pokud si již vybraný člen iCloud platí, nabídne se mu možnost připojit se k vám. Pokud využívá bezplatný tarif, automaticky bude připojen k tomu vašemu.

V případě, že ještě rodinné sdílení aktivované nemáte, je ho třeba nejprve zapnout. V Nastavení > váš profil nahoře > Nastavit rodinné sdílení > Začít velmi snadno vše nastavíte. Stačí postupovat podle pokynů na obrazovce. Více o nastavení rodinného sdílení včetně přidání dalších členů najdete zde.

icloud-family-sharing-ios11
.