Zavřít reklamu

Generální ředitel Applu Tim Cook si za finanční rok 2018 vydělal více než 15 milionů dolarů. Oproti předešlému roku se jedná o 22% nárůst. Zdaleka však nebyl nejlépe placeným výkonným manažerem společnosti. Údaje pocházejí z dokumentů americké Komise pro cenné papíry.

Základní plat Tima Cooka činil 3 miliony dolarů, dalších 12 milionů tvořila hotovostní odměna spojená s odvedením výkonu stanoveného správní radou Applu. 682 tisíc dolarů pak spadá do nespecifické kategorie Ostatní kompenzace. Zmíněný plat nezahrnuje odměny v akciích, které Cook obdržel v roce 2018.

Platový základ Angely Ahrendts, Jeffa Williamse a Lucy Maestriho činil za rok 2018 rovný milion dolarů, odměny v akciích pak více než 21 milionů dolarů. Zmíněné platy značně převyšují půrměrný plat v Applu, který se pohybuje okolo 55 tisíc dolarů. Cook se svými téměř 16 miliony ročního platu tedy vydělává zhruba 283krát více, než řadoví zaměstnanci cupertinské společnosti.

screenshot 2019-01-09 v 21.52.59

Apple dosáhl ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí roku 2018 čistého zisku ve výši 14,12 milionu dolarů. Nejlépe se dařilo prodejům iPhonů, na vzestupu jsou ale také služby nebo nositelná elektronika. Hodnota společnosti dosáhla v loňském roce jednoho bilionu dolarů. Nedávno ale Tim Cook vydal zprávu investorům, v níž oznámil snížení odhadu tržeb za první čtvrtletí nového fiskálního roku.

Tim Cook Angela Ahrendts FB
Témata: , ,
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.