Zavřít reklamu

Spuštění dlouho očekávané streamovací služby Apple TV+ se pomalu ale jistě blíží, a tak se o ní na webu objevuje čím dál tím více nových informací. Nejnovější betaverze macOS Catalina opět odhalila několik nových indicií, které naznačují, jak bude služba fungovat, zejména s ohledem na některé uživatelské služby, jako je offline přehrávání či současné sledování na několika odlišných zařízeních.

V macOS Catalina se podařilo najít několik nových řádků kódu, které naznačují některé funkční prvky připravované streamovací platformy. Například vyšlo najevo, že Apple TV+ nabídne podporu pro stahování obsahu a jeho offline sledování. S tím však bude spojeno několik funkčních omezeních, které by měly zamezovat zneužívání této funkce.

Apple bude například limitovat to, kolik souborů si bude jednotlivý uživatel moci do offline režimu stáhnout. Stejně tak bude nastaven jakýsi limit stažení pro konkrétní položky. Nebude tak například možné si nastahovat několik dílů seriálu či několik filmů dopředu, stejně jako nebude možné stahovat nějaký film vícekrát, na několik zařízení. Zatím ale není jasné, jaké počty pro výše uvedená omezení Apple nastaví. Dá se však očekávat, že například nebude možné jeden a ten samý film stáhnout například 10x. Nebo si udržovat offline kolekci 30 stažených dílů seriálu.

Apple TV+

Jakmile uživatel narazí na nějaký z výše uvedených limitů, objeví se mu na zařízení informace o tom, že pokud chce stahovat další díly, musí jiné odstranit z dalších připojených zařízení. Stejně by měl fungovat i stream, kde bude omezení s největší pravděpodobností záviset na konkrétní variantě předplatného (podobně jako u Netflixu).

Jakmile uživatel narazí na hranici maximálního počtu streamovacích kanálů, zobrazí se mu informace o tom, že pokud chce zahájit streamování na svém zařízení, musí jej vypnout na jednom z předchozích. Stejně jako v případě stahování do offline režimu, ani zde není jasné, jak Apple limity nakonec nastaví. Dá se očekávat, že Apple nabídne několik úrovní předplatného, které se budou lišit právě v množství aktivních streamovacích kanálů, či povoleným objemem stažených dat.

.