Zavřít reklamu

Dnes v USA a Kanadě došlo k oficiálnímu spuštění nové a velmi očekávané streamovací služby Disney+. Ta by měla být dle očekávání vážnou konkurencí prakticky všem ostatním streamovacím platformám a to jak díky nabízenému katalogu, tak díky konkurenceschopné ceně.

Po několika týdnech zkušebního provozu je na severoamerickém trhu Disney+ konečně dostupná. Američtí a kanadští uživatelé si tak mohou aplikaci stáhnout do svých telefonů, chytrých televizí, tabletů a dalších zařízení. Již první den tak udělalo údajně několik milionů lidí a služba se v prvních hodinách svého života potýkala s problémy související s dostupností obsahu a aplikací jako takové.

V Severní Americe je Disney+ dostupná za 7 dolarů s tím, že v případě ročního předplatného je měsíční tarif ještě nižší. Za tu cenu Disney+ nabízí takřka bezkonkurenční provozní podmínky co se týče počtu streamovacích kanálů a kvality přehrávaného obsahu. To, v kombinaci s velmi rozsáhlou knihovnou v čele s tituly z Marvel Cinematic Universe, universa Star Wars, obrovské plejády klasických Disney pohádek a mnoha, mnoha dalších titulů, dělá ze služby velmi atraktivní volbu pro všechny, kteří k ní mají přístup. A právě to je zatím největší bolístka Disney+.

V současné době je služba dostupná jen v USA, Kanadě a v Nizozemsku, kde probíhal veřejný beta test, který se dnes překlopil do standardního provozu. Příští týden (19. listopadu) si pak služba dostane také do Austrálie a na Nový Zéland. Rozšíření do dalších částí světa čeká Disney+ až příští rok – 31. března se dostane do zípadní Evropy, konkrétně do Velké Británie, Francie, Německa, Itálie a Španělska. Pro nás, v České republice a potažmo na Slovensku, už to s dostupností tak slavné nebude.

disney+

Jak se objevilo na snímcích z prezentace (viz výše), kterou Disney pouštěla svým akcionářům, rozšíření do východní Evropy, kde je zcela jistě zahrnuto jak Česko tak Slovensko, se plánuje na přelom roku 2020 a 2021. Na oficiální dostupnost služby si tak ještě minimálně rok počkáme, protože nejdříve by u nás Disney+ mohla být v posledním čtvrtletí roku 2020 (první fiskální čtvrtletí 2021). Na druhou stranu by však mělo dojít k plnohodnotnému spuštění včetně lokalizace, která by měla mít kromě titulků i dabované snímky.

Pokud si Disney+ udrží cenu, se kterou vstupuje na trh, a v České republice reálně nabídne plnohodnotnou knihovnu, jako mají uživatelé v USA (na rozdíl od Netflixu), půjde o velmi váženou konkurenci pro všechny ostatní streamovací služby. Už aby tu byla.

disney+

Zdroj: Reuters, Filmtoro

.