Zavřít reklamu

Hledáte neustále nové způsoby, jak se o letošních svátcích zabavit, a už vás nic nenapadá? Co takhle zkusit vzít do ruky iPhone a vyzkoušet si, jak si hlasová asistentka Siri dokáže poradit s některými netradičními dotazy, týkajícími se Vánoc? Pokud hledáte inspiraci, na co se Siri zeptat, můžete vyzkoušet některý z našich dnešních tipů.

Kde bydlí Santa?

Siri bohužel českého Ježíška nezná (můžete jí za to zkusit vynadat a podělit se s námi v komentářích o její reakci), ohledně Santa Clause vám toho ale umí říci poměrně dost. Myslíte si, že na otázku „Where does Santa live?“ má Siri na vašem iPhonu jen jednu jedinou odpověď? Schválně jí tuto otázku zkuste položit opakovaně.

Co si Siri přeje?

Siri vám po celý rok odvádí skvělou službu – nebo se o to alespoň snaží. Napadlo vás někdy, že by si za svou celoroční práci možná také zasloužila nějaký ten dárek k Vánocům? Ale co si vlastně taková digitální hlasová asistenka může přát? Není nic jednoduššího, než se jí zkrátka a jednoduše zeptat:„What do you want for Christmas?“. Ideálně opakovaně – co kdyby změnila názor?

Má Siri ráda Vánoce?

Spousta lidí miluje Vánoce, najdou se ale i tací, kteří těmto svátkům příliš neholdují. Zajímá vás, jestli je i Siri na vašem iPhonu milovnicí Vánoc, nebo jim naopak nefandí? Zkuste ji na vašem iPhonu aktivovat a poté jí položte otázku „Hey Siri, do you like Christmas?“. Jak už to tak u Siri a otázek tohoto typu bývá, nejlépe uděláte, když se jí zeptáte opakovaně.

Siri do you like Christmas

Koledu, koledu

Zpíváte si o Vánocích rádi koledy? A přemýšleli jste někdy o tom, zda je umí zpívat také Siri? Zkuste ji schválně na vašem iPhonu aktivovat a vyslovit příkaz „Hey Siri, sing me a Christmas carol“. My jsme se při zkoušení této otázky dočkali dvou různých odpovědí – podaří se vám získat více variant?

Pohádka před spaním

Součástí vánočních svátků je často také vyprávění nejrůznějších příběhů a pohádek. Pokud byste se i vy chtěli na svátky alespoň na chvilku vrátit do dětství a nechat se ukolébat zajímavým příběhem, můžete na vašem iPhonu zkusit aktivovat Siri a vyslovit příkaz „Hey Siri, tell me a Christmas story“. Příběhů má Siri v zásobě více, nudy se tedy rozhodně bát nemusíte.

Témata: , ,
.