Zavřít reklamu

Amazon opět zbrojí proti Applu a tentokrát se mu chystá konkurovat na poli bezdrátových sluchátek. Firma Jeffa Bezose připravuje své vlastní AirPods. Sluchátka mají dorazit už v druhé polovině roku a nabídnout nejenom podporu virtuální asistentky, ale především pak kvalitnější zvukovou reprodukci.

Bez okolků lze prohlásit, že AirPods změnily odvětví s bezdrátovými sluchátky. I důsledkem toho aktuálně kralují příslušnému trhu a jen v předvánočním období jej ovládly s 60% podílem. Za pár měsíců by jim ale nemalou část mohla sebrat připravovaná sluchátka od Amazonu, jež mají nabídnout nejednu přidanou hodnotu.

AirPods Amazon

Sluchátka od Amazonu mají být AirPodům v mnohém podobná – měla by podobně vypadat a stejně fungovat. Samozřejmostí tak bude pouzdro pro nabíjení či integrace chytré asistentky, Siri však v tomto případě pochopitelně zastoupí Alexa. Přidanou hodnotou má být především kvalitnější zvuk, na který se Amazon při vývoji sluchátek obzvlášť soustředil. Chybět nebudou ani další barevné varianty, konkrétně černá a šedá.

Sluchátka by měla v plném rozsahu podporovat iOS i Android. Právě v této oblasti AirPods mírně pokulhávají, protože zatímco na iPhonu a iPadu fungují naprosto bezproblémově, na zařízeních s Androidem postrádají několik funkcí a toho chce Amazon využít. Sluchátka budou podporovat také gesta pro ovládání přehrávání skladeb nebo přijímání hovorů.

Podle informací Bloombergu je vývoj bezdrátových sluchátek aktuálně nejdůležitějším projektem v Amazonu, konkrétně v hardwarové divizi Lab126. Společnost poslední měsíce strávila hledáním vhodných dodavatelů, kteří se postarají o produkci. Ačkoli vývoj nabral zpoždění, na trh by měla „AirPods od Amazonu“ zamířit již v druhé polovině tohoto roku.

.