Zavřít reklamu

AirPods 2 jsou tady a mnoho uživatelů si klade otázku, zda má rozbít prasátko a koupit si nový model. Přinášíme srovnání nejen s předchozí generací.

Apple dost možná všechny zaskočil a třetí den v řadě uvedl a aktualizoval své produkty. Včera se dostala na řadu nejoblíbenější bezdrátová sluchátka, tedy AirPods. Druhá generace nabízí v podstatě to, co uniklo anebo bylo předpovězeno už analytiky. Pojďme se zaměřit na přímé srovnání první a druhé generace bezdrátových sluchátek.

Lepší výdrž na baterii

Druhá generace AirPods se chlubí lepší výdrží na baterii. Může za to především nový čip H1, který je více optimalizovaný. Díky tomu zvládají nová sluchátka telefonovat až 8 hodin. S přepracovaným pouzdrem tak nabízí přes 24 hodin přehrávání hudby. Celkem by to mělo být zlepšení o 50 %.

Čip H1 místo čipu W1

Při uvedení původních AirPods Apple neopomenul zdůraznit přelomový čip W1. Dokázal se postarat o hladké přepínání mezi zařízeními anebo hlídat spárování skrze iCloud účet. Čip H1 však jde ještě dále. Dokáže se rychleji připojit a následně přepojit, má nižší odezvu a vyšší kvalitu zvuku. Navíc je více optimalizovaný a šetří energii.

Apple uvádí, že přepínání mezi zařízeními je až 2x rychlejší. Hovory se spojí až 1,5x rychleji a při hraní zaznamenáte až o 30 % nižší odezvu. Tradičně však neuvádí metodiku měření a my tak budeme muset těmto číslům důvěřovat.

AirPods 2 FB

„Hey Siri“ neustále po ruce

Nový čip H1 rovněž zvládá neustálý pohotovostní režim pro povel „Hey Siri“. Hlasová asistentka tak bude připravená kdykoli, kdy vyslovíte aktivační frázi. Není už nutné poklepat na bok sluchátka, abyste teprve vyslovili povel.

Bezdrátové nabíjecí pouzdro, které je zpětně kompatibilní

Po boku AirPods 2 přichází také bezdrátové nabíjecí pouzdro. Vypadá přesně tak, jak se objevilo na Keynote společně s iPhone X v roce 2017. Můžete si jej rovnou zakoupit s novými sluchátky, anebo dokoupit zvlášť za cenu 2 290 Kč.

Výhodou pouzdra je, že je zpětně kompatibilní s první generací sluchátek. Není nutné tedy investovat do nového páru. Navíc podporuje standard Qi a dokáže se nabíjet jakoukoli bezdrátovou nabíječkou tohoto standardu, přesně jako nové iPhony.

Apple-AirPods-worlds-most-popular-wireless-headphones_woman-wearing-airpods_03202019

Co AirPods 2 nenabízí a konkurence ano

Zatím jsme se dozvěděli, v jakých parametrech mají nové AirPods navrch oproti těm starším. Už je to však několik let, co jsou sluchátka na trhu a mezitím jim vyrostla silná konkurence. Těžko tedy můžeme funkce ostatních sluchátek ze stejné kategorie jen tak opomenout.

AirPods například nenabízí:

  • Voděodolnost
  • Aktivní potlačení hluku
  • Vylepšené tvar tak, aby lépe pasoval do ucha
  • Nový a lepší design

Konkurence dokáže pokrýt i tyto parametry, ač se to nemusí na první pohled zdát. Poslední modely bezdrátových sluchátek Samsungu anebo Bose se tak AirPods rozhodně nezaleknou. AirPods navíc díky stejnému designu budou trpět stejnými nedostatky. Typicky při cvičení mají problém s potem. Tím, že nejsou voděodolné, tak vám servis naúčtuje plnou cenu opravy. A to je jen jeden bod ze seznamu.

Vyplatí se investice do AirPods 2?

Odpověď tedy shrneme do dvou odstavců. Pokud již vlastníte první generaci, nové funkce vás asi příliš nedonutí upgradovat. Aktivní „Hey Siri“ využijete v našich podmínkách spíše okrajově. Rychlejší přepojování je příjemné, ale asi nebude dostatečným argumentem. Stejně jako zvýšená výdrž na baterii, neboť ta v přímém srovnání není tolik razantní. Navíc bezdrátové nabíjecí pouzdro si můžete zakoupit i pro první generaci. Jako vlastník AirPods 1 tak nemáte moc důvodů k upgrade.

Naopak pokud dosud AirPods nemáte, pak patrně nastala ta nejlepší chvíle. Drobná vylepšení posouvají už tak výborný uživatelský zážitek ještě o kousek dále. Váhat tedy budete spíše, zdali nekoupit starší generaci někde ve slevě. A to už je opravdu těžká volba, neboť AirPods 2 dle posledních pravidel cenové politiky Applu opět zdražila. Budete muset opět sáhnout hlouběji do kapsy, cenovka se totiž  zastavila na 5 790 Kč.

Na závěr věnujeme souvětí pro ty, kteří šilhají po konkurenci. Jestliže hledáte dobře padnoucí, voděodolná sluchátka například ještě s aktivním potlačením hluku, AirPods 2 nejsou pro vás. Třeba ta příští generace.

AirPods 2 FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.