Zavřít reklamu

iPhone je skvělým pomocníkem prakticky pro každou příležitost. Kromě volání a dalších způsobů komunikace můžete svůj jablečný smartphone využít také k rychlým a jednoduchým záznamům o vašem cyklu. V dnešním článku vybíráme pět aplikací, které vám mohou posloužit k záznamu a sledování cyklu, ale které můžete využít třeba také při plánování otěhotnění. Pokud byste si z dnešní nabídky nevybrali, můžete se podívat na výběr aplikací pro sledování cyklu v jednom z našich starších článků.

Eve

Aplikace s názvem Eve se kromě dobře vypadajícího uživatelského rozhraní může pochlubit také skvělými a užitečnými funkcemi. Nabízí možnost záznamu detailů o vašem cyklu, ale také symptomech, náladách a sexuálním životě. Veškerá potřebná data si pak můžete prohlédnout v přehledných grafech a tabulkách. Čím déle a častěji budete provádět záznamy, tím přesněji bude aplikaci Eve schopná předpovídat vaši periodu, ovulaci a další události. Součástí aplikace je také komunitní stránka, kde můžete diskutovat s ostatními. Eve nabízí integraci s nativním Zdravím ve vašem iPhonu.

Aplikaci Eve stáhnete bezplatně zde.

MyFlo

Aplikace MyFLO se kromě sledování cyklu intenzivně zaměřuje také na sledování příznaků a regulaci nepříjemných symptomů. Na základě pečlivých záznamů o vašich symptomech, cyklu, ale také o vašem životním stylu, pohybu, spánkovém režimu a stravě vám aplikace MyFlo dokáže do velké míry poradit, jak se zbavit nepříjemných příznaků včetně nadýmání, PMS nebo změn nálad. Aplikace nabízí zabezpečení za pomoci kódu, zálohu a obnovu dat, a také spoustu tipů pro lepší a zdravější životní styl.

Aplikaci MyFlo stáhnete za 49 korun zde.

Cycles

S pomocí aplikace Cycles můžete provádět záznamy o svém cyklu, na jejichž základě vám tato aplikace dokáže předpovědět vaši příští periodu, ovulaci, plodné dny a další. Cycles nabízí také možnost aktivace notifikací, zabezpečení za pomoci kódu nebo Face ID, sdílení záznamů s druhou osobou a spoustu dalších skvělých funkcí. K jednotlivým záznamům můžete přidávat také vaše vlastní poznámky, nastavit si upozornění na včasné užití antikoncepce a mnoho dalšího.

Aplikaci Cycles stáhnete bezplatně zde.

My Calendar: Period Tracker

S pomocí aplikace My Calendar: Period Tracker můžete zaznamenávat a sledovat váš cyklus, ovulaci, plodné dny a další. K vašim záznamům můžete přidávat také poznámky, jednotlivé symptomy, záznamy o případných změnách nálad, váze, nebo o naměřené tělesné teplotě. Aplikaci si můžete zabezpečit pomocí číselného kódu, My Calendar: Period Tracker nabízí také možnost zálohy do cloudu. Samozřejmostí je také zobrazení všech dat v přehledných tabulkách a grafech.

Aplikaci My Calendar: Period Tracker stáhnete bezplatně zde.

Sledování cyklu

Pokud vás nezaujala žádná z aplikací třetích stran, můžete ke sledování a záznamu cyklů a symptomů využít nativní Zdraví na vašem iPhonu, kde najdete sekci Sledování cyklu. Symptomy a záznamy o cyklu můžete v tomto případě jednoduše přidávat tak, že na hlavní obrazovce nativního Zdraví klepnete v pravém dolním rohu na Prohlížení, zvolíte Sledování cyklu a vpravo nahoře klepnete na Přidat periodu. Symptomy, sexuální aktivitu a další záznamy přidáte v sekci Další data.

.