Zavřít reklamu

Po týdnech spekulací a očekávání se na Apple TV konečně oficiálně objevila aplikace Amazon Prime Video, která uživatelům umožňuje sledovat videotéku a všechny další přidružené služby patřící pod Amazon Prime. Všichni ti, kteří si Amazon Prime Video předplácí, a mají kompatibilní Apple TV (aplikace je dostupná pro třetí generaci a novější) si ji mohou stáhnout z App Store a začít bez obav používat. Apple vydání této oficiální aplikace naznačoval už na letošní konferenci WWDC, od té doby nadšení majitelé Prime účtů čekali na to, kdy si budou moci svou oblíbenou službu „přetáhnout“ také do své televize. Po téměř půl roce je čekání u konce.

Společně s uvolněním verze pro Apple TV jsou aktualizovány také aplikace pro iPhone a iPad. iOS update obsahuje také podporu nového iPhonu X. Původně se měla videotéka Amazonu podívat na Apple TV již v průběhu léta, v konečné fázi vývoje však nastaly komplikace a vše se tak o několik měsíců opozdilo. V posledních dnech vydání aplikace v podstatě prozradil changelog iOS aplikace, ve kterém byla aplikace pro TV několikrát zmíněna.

Amazon Prime nebude v České Republice tak populární, jako například konkurenční Netflix. Společnost se však snaží o vytváření co největšího množství originálního obsahu k tomu, aby své zákazníky k nákupu služby Prime nalákala. Pro našince je Amazon Prime nepříliš lákavou službou vzhledem k tomu, jak moc (ne)rozšířené nakupování na Amazonu v ČR je. V rámci jejich videotéky je však možné najít mnoho zajímavých seriálů a pořadů, které potenciálně mohou za předplatné stát. V současné době je možné si Amazon Prime Video předplatit za 3€ měsíčně s tím, že po půl roce používání cena předplatného vzroste na původních 6€ měsíčně. Veškeré informace najdete zde.

Zdroj: 9to5mac

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.