Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o významných událostech z oblasti technologií si připomeneme například narození Dana Bricklina – vynálezce a programátora, který kromě jiného stál za vznikem proslulého tabulkového procesoru VisiCalc. Připomeneme si ale také třeba spuštění online prodeje knih na Amazonu.

Narodil se Dan Bricklin (1951)

16. července roku 1951 se ve Filadelfii narodil Dan Bricklin. Tento americký vynálezce a programátor proslul zejména jako jeden z vynálezců tabulkového procesoru VisiCalc z roku 1979. Bricklin vystudoval elektrické inženýrství a výpočetní techniku na Massachusettském technologickém institutu a obchod na Harvardu. Kromě softwaru VisiCalc pro Apple II pracoval a vývoji spousty dalšího softwaru, jako byl třeba Note Taker HD pro iPad od Applu.

Amazon spouští online prodej knih (1995)

V červenci roku 1995 zahájila společnost Amazon online prodej knih. Jeff Bezos firmu založil v červenci roku 1994, v roce 1998 se její sortiment rozšířil také na prodej hudby a videa. Postupem času se působnost Amazonu stále více rozšiřovala a přibýval i rozsah nabízených služeb, který se v roce 2002 rozšířil o platformu Amazon Web Services (AWS).

Další události nejen z oblasti technologií

  • Z floridského Cape Kennedy startuje Apollo 11 (1969)
  • Michael Dell odstupuje z pozice ředitele své společnosti, odchod oznámil v březnu (2004)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více