Zavřít reklamu

V dnešním souhrnu dne se opět podíváme na Twitter. Tentokrát se o této sociální síti mluví v souvislosti se dvěma novými chystanými funkcemi, které mají uživatelům pomoci lépe a účinněji filtrovat útočné a nenávistné odpovědi na jejich twitterové příspěvky. Ve druhé části dnešního souhrnu pak bude řeč o streamovací platformě Netflix, která kromě zveřejnění videoklipu k druhé sérii Zaklínače také oficiálně potvrdila příchod jeho třetí série.

Vylepšení Twitteru

Tvůrci sociální sítě Twitter mají v plánu opět další novinky, které mají uživatelům poskytnout lepší kontrolu nad tónem a kvalitou odpovědí na jejich twitterové příspěvky. Paula Barcante ze společnosti Twitter zveřejnila koncem minulého týdne informace o dvou nových funkcích, které nesou název Filter a Limit. Jejich úkolem bude chytře skrývat útočné nebo urážlivé odpovědi na příspěvky na Twitteru. Podle snímků konceptu těchto funkcí, o které se Paula Barcante podělila na svém účtu, to vypadá, že Twitter dokáže automaticky rozpoznat, zda někdo na váš tweet odpověděl nevhodným způsobem. Poté vám systém sám od sebe nabídne aktivaci funkce Filter nebo Limit.

Pokud se uživatel rozhodne pro aktivaci funkce Filter, nebudou se urážlivé nebo útočné odpovědi na jeho tweet zobrazovat ani jemu, ani nikomu jinému s výjimkou jejich autora. Tomu se u jeho příspěvků zároveň objeví informace o tom, že jeho tweet je viditelný pouze jemu samotnému. V případě, že si uživatel aktivuje funkci Limit, dojde ke znemožnění publikování odpovědí na jeho tweety od účtů, které za sebou mají bohatší historii příspěvků tohoto typu, tedy urážlivých a útočných. V případě aktivované funkce Limit se u daného příspěvku rovněž zobrazí upozornění na to, že je tato funkce aktivní. Nutno podotknout, že obě zmíněné funkce jsou v současné chvíli zatím stále ještě ve stádiu experimentu. Není jasné, kdy a zda vůbec se je Twitter rozhodně uvést do praxe, jejich budoucí představení je ale poměrně pravděpodobné.

Netflix chystá třetí řadu populárního Zaklínače

Fanoušci kultovního Zaklínače mohou jásat. Zástupci streamovací platformy Netflix na letošním eventu Tudum oficiálně potvrdili, že se chystá již třetí řada tohoto populárního seriálu. Bližší detaily, které by mohly prozradit něco o ději, postavách, obsazení či alespoň přibližném datu premiéry, sice zveřejněny nebyly, už samotná zpráva o tom, že se fanoušci dočkají třetí řady, je velmi potěšující. V souvislosti se Zaklínačem zástupci Netflixu dále uvedli, že chystají také druhý anime snímek, a nejen to – dočkat bychom se měli také seriálu pro děti. Vše nasvědčuje tomu, že má Netflix se Zaklínačem opravdu velkolepé plány, a že chce z tohoto fenoménu dostat opravdu maximum. V rámci Tudum byly rovněž také zveřejněny nové klipy z druhé série Zaklínače, jejíž premiéra je naplánovaná na 17. prosinec tohoto roku, a video z natáčení připravovaného titulu The Witcher: Blood Origin.

 

.