Zavřít reklamu

Sociální síť Twitter se nadále snaží být přístupnější běžným lidem, aby mohla dále růst. V současné chvíli má něco přes 241 milionů uživatelů, zatímco ho Instagram s 200 miliony aktivních uživatelů rychle dohání. Právě na fotografie se Twitter v nových aktualizacích zaměřil a částečně se v nich snaží přiblížit nejen Instagramu, ale i Facebooku. Ostatně již před nějakou dobou představil fotografické filtry, tolik typické pro Instagram.

Twitter 6.3 iPhone

Nová aktualizace, která vyšla současně pro iOS i Android, umožní tagování fotek. Na sdílených fotografiích lze označit až deset lidí, přitom tato označení nijak neovlivní počet zbývajících znaků tweetu. Uživatelé si mohou v novém nastavení soukromí také zvolit, kdo je může označovat. Možnosti jsou tři: všichni, pouze lidé, které sledujete, nebo nikdo. Jakmile vás na fotografii někdo označí, aplikace vám pošle notifikaci nebo e-mail.

Další novou funkcí je pak sdílení až čtyř fotografií najednou. Twitter zjevně klade v poslední době velký důraz na fotografie, čehož je důkazem i nedávné zobrazování velkých fotografií v tweetech z konce minulého roku. Vícero fotografií by mělo místo seznamu vytvořit jakousi koláž, alespoň co se týče zobrazení. Klepnutí na fotku v koláži pak jednotlivé fotografie zobrazí.

Twitter se nadále snaží vytvořit uživatelsky přívětivější síť a nové změny tomu jdou vstříc. Naštěstí se nejedná o jeden z kontroverzních kroků, jakým byla třeba změna politiky blokování, která měla nově fungovat spíše jako ignorace a kterou Twitter na nátlak veřejnosti změnil zpátky. Aktualizovaného klienta ve verzi 6.3 můžete stáhnout pro iPhone i iPad zdarma. Bohužel zmíněné novinky zatím nefungují pro všechny, z našich redaktorů nikdo v nové verzi nemůže tagovat ani odesílat více fotek najednou. Snad se tedy změny postupně objeví.

Krom toho je zde pro Čechy další příjemná novinka. Twitter konečně opravil geolokaci a tweety tak jsou správně označené jako z České republiky, jenže to platí zatím maximálně pro tweety odesílané právě z oficiální Twitter aplikaci, navíc není jistá funkčnost po celé zemi.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/twitter/id333903271?mt=8″]

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.