Zavřít reklamu

V dnešním souhrnu dne bude řeč hned o dvou sociálních sítích. V první části článku se budeme věnovat Twitteru. V jeho aplikaci se totiž již nějakou dobu objevuje problém s mizejícími příspěvky, který se Twitter chystá konečně napravit. Ve Facebooku se zase odehrávají významné personální změny. Na pozici technického ředitele zde nově nastoupil Andrew Bosworth, který má firmě pomoci s vývojem a výrobou hardwarových produktů.

Twitter chystá nápravu problému s mizejícími příspěvky

Uživatelé by se v dohledné době měli v rámci sociální sítě Twitter dočkat dalších změn. Tentokrát mají zmíněné změny vést k nápravě problému s „mizejícími twitterovými příspěvky“. Někteří uživatelé Twitteru totiž zaznamenali, že jednotlivé příspěvky někdy mizí v průběhu jejich čtení. Tvůrci Twitteru včera oznámili, že se zmíněnou chybu chystají napravit v rámci některé z příštích aktualizací. Uživatelé si stěžovali na to, že pokud na twitterový příspěvek, který se si právě prohlíželi, v tu samou dobu odpověděl někdo z těch, které sledují, došlo k neočekávanému obnovení aplikace a zmíněný twitterový příspěvek tím pádem také zmizel, a uživatelé se k němu museli vracet „manuálně“. Jedná se bezpochyby o nepříjemný problém, kvůli kterému se používání aplikace Twitter stává značně nepohodlným.

Tvůrci Twitteru si těchto potíží jsou zcela vědomi, nelze ale bohužel očekávat, že k nápravě zmíněného problému dojde okamžitě. Vedení Twitteru má podle svých vlastních slov v plánu provést nápravu této chyby v průběhu dvou následujících měsíců. „Chceme, abyste se mohli zastavit a přečíst si tweet, aniž by vám zmizel z dohledu,“ uvádí Twitter na svém oficiálním účtu. Vedení Twitteru nicméně nijak nespecifikovalo, jaké kroky budou k nápravě problémů s mizejícími tweety provedeny.

„Nová“ posila Facebooku

Podle nejnovějších zpráv to vypadá, že se společnost Facebook pouští se vší vážností do vod vývoje a výroby hardwaru. Svědčí o tom mimo jiné fakt, že tento týden povýšila Andrewa Boswortha, šéfa hardwarové divize výroby Oculus a dalších spotřebních zařízení, do role vedoucího technického ředitele. Na tomto postu má Andrew Bosworth nahradit Mika Schroepfera. Bosworth, přezdívaný Boz, na své nové pozici i nadále povede hardwarovou skupinu s názvem Facebook Reality Labs. Zároveň ale také převezme odpovědnost za organizaci softwarového inženýrství a umělé inteligence. Zodpovídat se bude přímo Marku Zuckerbergovi.

Společnost Facebook je v současné chvíli zatím na poli vývoje a výroby spotřební elektroniky relativním nováčkem, jeho ambice jsou ale podle všeho velmi odvážné, a to navzdory jisté skepsi ze strany běžných spotřebitelů i odborníků. Tým Reality Labs v současné době čítá více než deset tisíc zaměstnanců, a Facebook se podle všeho hodlá posouvat ještě dále. Mezi aktuální hardwarové produkty z dílny společnosti Facebook patří produktová linie zařízení Portal, VR headsety Oculus Quest, a nově také chytré brýle, které Facebook vyvinul ve spolupráci se společností Ray-Ban. Kromě toho Facebook údajně vyvíjí ještě jedny brýle, které by měly být vybavené displeji pro rozšířenou realitu, a stejně tak by z dílny Facebooku měly vzejít také chytré hodinky.

.