Zavřít reklamu

Hvězda smrti není rozhodně ničím, co by chtěla vedle sebe mít jakákoliv planeta. Když společnost NASA zveřejnila na svém Twitteru záběry Marsu, na kterých to vypadalo, že se v blízkosti nachází právě tato ničivá zbraň z Hvězdných válek, vyvolalo to u některých uživatelů pobavené pozdvižení. Hvězda smrti ale nakonec samozřejmě nebyla tím, čím se zdála být. Kromě této zábavné fotografie se v dnešním souhrnu budeme zabývat také japonskou společností Nintendo. Ta se totiž podle nejnovějších zpráv rozhodla, že jednu ze svých továren promění v muzeum své vlastní historie.

Hvězda smrti na Marsu

Záběry z vesmíru jsou vždy fascinující, a často se na nich objeví objekty, které nás opravdu velmi překvapí. Na twitterovém účtu NASA Jet Propulsion Laboratory se dnes objevil příspěvek s titulem „Postcard from a Martian helicopter“.

Na zveřejněné fotografii se na první pohled nachází zkrátka jen záběr krajiny na planetě Mars, pozorní sledující si ale na Twitteru záhy všimli objektu vlevo, který je velice zaujal. Připomíná totiž Hvězdu smrti ze ságy Star Wars – bitevní stanici s obrovskou ničivou silou. Snímek byl pořízen autonomním vrtulníkem Ingenuity, a to, co vypadá jako zmíněná Hvězda smrti, se nakonec ukázalo být zkrátka jen součástí této vesmírné helikoptéry. Záběry z vesmíru, na kterých se nachází objekty připomínající scény z Hvězdných válek, nejsou rozhodně ničím neobvyklým. Mimas, jeden z měsíců planety Saturn, si například kvůli svému vzhledu vysloužil přezdívku „Death Star Moon“, a internetem se také kdysi šířila fotografie horniny na Marsu, která jednomu z fanoušků připomínala svým tvarem postavu jménem Jabba Hutt.

Továrna společnosti Nintendo se promění v muzeum

Japonská společnost Nintendo dnes oznámila, že má již brzy v plánu proměnit svou továrnu Uji Ogura ve veřejné muzeum – dnes o tom informoval technologický zpravodajský server The Verge. Mělo by se jednat o specializovanou galerii, jejíž návštěvníci budou mít jedinečnou možnost prohlédnout si na jednom místě veškeré produkty, které vzešly z dílny Nintenda v průběhu jeho existence. Zmíněná továrna, která sídlí ve čtvrti Ogura města Uji nedaleko Kjóta, byla postavena již v roce 1969. V drtivé většině případů byly její prostory využívány převážně k výrobě hracích karet a karet hanafuda – právě tyto karty byly totiž prvními produkty, které společnost Nintendo ve svých začátcích vyráběla.

Firma ve svém souvisejícím oficiálním prohlášení uvedla, že diskuze o možném budoucím otevření muzea probíhaly v Nintendu již delší dobu, přičemž účelem takového muzea má být především prezentace historie a filozofie společnosti Nintendo veřejnosti. Továrnu Uji Ogura tedy v blízké budoucnosti čeká rozsáhlá inovace a přizpůsobení jejích vnitřních prostor tak, aby zde bylo možné vybudovat a provozovat galerii. Společnost Nintendo předpokládá, že k dokončení takzvané Nintendo Gallery by mělo dojít mezi dubnem roku 2023 a březnem roku 2024.

Nintendo tovarna galerie
.