Zavřít reklamu

Kromě novinek se mezi majiteli herních konzolí těší velké popularitě i tituly, které poprvé spatřily světlo světa v devadesátých letech minulého století. Ve společnosti Nintendo jsou si toho velice dobře vědomi, proto by se majitelé herních konzolí Nintendo Switch mohli možná již brzy v rámci služby Switch Online dočkat příchodu tradičních her z Game Boye. Fanoušci Amazonu by se pro změnu mohli již letos na podzim dočkat nové televize z dílny této společnosti.

Objeví se tradiční hry z Game Boye na Nintendo Switch?

Podle posledních zpráv to vypadá, že je společnost Nintendo konečně připravená obohatit nabídku her na konzoli Nintendo Switch o další tituly, které byly dříve k dispozici na jejích starších herních konzolích. K hrám z SNES a NES by se tak v rámci streamovací služby Switch Online mohly již v blízké budoucnosti přidat populární herní tituly z konzolí Game Boy a Game Boy Color. Zatím se jedná víceméně spíše o spekulace, proto není ani zcela jasné, na které gameboyovské tituly se majitelé konzolí Nintendo Switch mohou vlastně těšit. Dá se ale předpokládat, že Nintendo pro tyto účely zpočátku zpřístupní spíše méně známé hry, a opravdové hity nejspíš přijdou na řadu až o něco později.

Zdroj: pixabay.com

Předělávky a nové verze populárních herních titulů z dřívějších let se těší velké popularitě i u konkurenčních výrobců, je tedy logické, že se podobnou cestou bude chtít vydat také společnost Nintendo. Dříve se také spekulovalo o tom, že by Nintendo mohlo přijít s novou verzí své populární herní konzole Game Boy Classsic, nad těmito spekulacemi se ale stále vznáší řada otazníků. Třicáté výročí oblíbeného Game Boy uplynulo bez jakýchkoliv významnějších událostí, případnému vydání nové verze této konzole nenahrává ani skutečnost, že se všichni výrobci elektroniky musí již nějakou dobu potýkat se zoufalým nedostatkem čipů a dalších komponent. Nezbývá než doufat, že si milovníci retra přijdou již brzy na své alespoň díky nové várce klasických her.

Amazon chystá vlastní televizi

Doby, kdy se aktivity společnosti Amazon omezovaly pouze na online prodej knih, jsou již dávno pryč. V současné době Amazon provozuje nejen vlastní obří prodejní online platformu, ale provozuje také řadu dalších aktivit včetně nejrůznějších webových služeb nebo prodeje hardwaru, jako jsou chytré reproduktory, elektronické čtečky knih nebo třeba tablety. Server Insider přinesl koncem tohoto týdne zprávu, podle které by z dílny společnosti Amazon měly v dohledné budoucnosti vzejít dokonce její vlastní televize.

Televize od Amazon by měla podle serveru Insider spatřit světlo světa již v říjnu tohoto roku, prozatím nejspíš pouze na území Spojených států. Televizor značky Amazon by měl být samozřejmě vybaven hlasovou asistentkou Alexa, a měl by být k dostání hned v několika různých velikostech, přičemž úhlopříčka obrazovky by se měla pohybovat mezi 55 a 75 palci. Výrobu mají zajišťovat třetí strany, jako je třeba společnost TCL, Amazon ale podle Insideru pracuje také na vývoji vlastní televize, jejíž výroba bude probíhat přímo pod křídly Amazonu. Firma Amazon v současné chvíli vyrábí například zařízení produktové řady Fire TV, sloužící ke streamování obsahu a využívání streamovacích a jiných služeb.

amazon
Zdroj: Amazon

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více