Zavřít reklamu

Každoroční veletrh CES je od víkendu v plném proudu a v následujících dnech se tak dočkáme celé řady nových produktů, které budou v rámci této světoznámé akce představeny. Mezi jedny z prvních, kdo startu veletrhu využil, byla společnost DJI. Letos na CESu pravděpodobně žádný nový (nebo inovovaný) dron nepředstaví, objevily se však nové verze populárních stabilizačních držáků pro mobilní telefony, fotoaparáty a kamery.

První novinkou je nová verze populárního držáku DJI Osmo Mobile, tentokrát s číslovkou 2. Nejzajímavější změnou je cena nové verze, která je určena na 129 dolarů, což je příjemná změna od první generace, která se prodávala za více než dvojnásobek. Novinka má integrovanou (nevyměnitelnou) baterii s výdrží až patnáct hodin, nové rozložení tlačítek, je podstatně lehčí než předchůdce a umožňuje držení telefonu i v režimu na výšku. DJI Osmo Mobile 2 bude k dispozici exkluzivně přes oficiální Apple online obchod od 23. ledna. Od února pak bude k dispozici přes stránky DJI a později se dostane i do klasické distribuce.

Druhou novinkou, která je zaměřena více na profesionální publikum, je DJI Ronin S. Jedná se o tříosý stabilizátor pro zrcadlovky, bezzrcadlovky či kamery. Novinka by měla být kompatibilní se všemi populárními modely fotoaparátů, ať už jde o zrcadlovky od Canonu a Nikonu, nebo bezzrcadlovky řad Sony Alpha či Panasonic GHx. Samozřejmostí je kompatibilita s různými objektivy. Ronin S obsahuje dedikovaná tlačítka pro ovládání gimbalu a kamery, které nabízí několik režimů ovládání. Stejně tak se zde nachází joystick pro precizní ovládání, na který jste zvyklí třeba z ovladačů pro drony od tohoto výrobce. Tato novinka bude dostupná v druhém čtvrtletí tohoto roku skrze web společnosti DJI. Cena zatím nebyla stanovena.

Zdroj: 9to5mac

.