Zavřít reklamu

Společnost Google koncem minulého týdne oficiálně oznámila, že má v plánu otevřít ve Spojených státech svou první kamennou značkovou prodejnu. K otevření má dojít ještě v průběhu letošního léta. S oznámením se vytasila také společnost Microsoft – ta pro změnu uvedla konkrétní datum, ke kterému hodlá definitivně ukončit podporu svého webového prohlížeče Internet Explorer. V našem pondělním souhrnu bude řeč také o Netflixu, který podle dostupných zpráv plánuje zprovoznit vlastní herní službu.

Google otevírá první kamennou prodejnu

Zpráva o otevření první kamenné prodejny se nedostala do našeho poslední souhrnu minulého týdne, určitě vás o ni ale nehodláme ochudit. Společnost Google tuto novinku oznámila veřejnosti prostřednictvím příspěvku na svém blogu, kde také uvedla, že k otevření zmíněné prodejny dojde v newyorské čtvrti Chelsea v průběhu léta. Sortiment značkové prodejny společnosti Google by měl být tvořen například smartphony Pixel, nositelnou elektronikou Fitbit, zařízeními produktové řady Nest a dalšími výrobky od Googlu. Kromě toho bude “Google Store” nabízet služby jako je servis a workshopy, společně s a technickou podporou. Kamenná značková prodejna společnosti Google se bude nacházet přímo v samotném středu newyorského Googlu kampusu, její přesnou podobu ani konkrétní datum otevření zatím Google neprozradil.

Google Store

Netflix koketuje s herním průmyslem

Koncem minulého týdne se začalo proslýchat, že vedení populární streamovací služby Netflix chce do budoucna ještě více rozšířit působení své platformy a chce se zkusit pustit do vod herního průmyslu. Server The Information s odvoláním na dobře informované zdroje uvedl, že vedení Netflixu v současné chvíli hledá nové posily z oblasti herního průmyslu, a dokonce zvažuje, že začne uživatelům nabízet herní službu ve stylu Apple Arcade. Nová herní služba od Netflixu by měla fungovat na bázi pravidelného předplatného. Netflix vydal oficiální prohlášení, ve kterém uvedl, že prakticky od počátku svého působení rozšiřuje svou nabídku, ať už se jedná o rozšiřování obsahu jako takového, nebo o přidávání nových jazyků, obsahu z jiných regionů, nebo třeba zavádění nového druhu obsahu ve stylu interaktivních pořadů. V tomto prohlášení Netflix uvádí, že by z možnosti nabídky další interaktivní zábavy byl stoprocentně nadšený.

Internet Explorer jde do důchodu

Společnost Microsoft koncem minulého týdne oznámila, že bude ukládat k ledu svůj webový prohlížeč Internet Explorer. Uživatelé budou moci v prostředí operačního systému Windows 10 využívat prohlížeč Microsoft Edge, o kterém Microsoft ve svém blogovém příspěvku z minulého týdne prohlásil, že představuje nejen rychlejší, ale také bezpečnější a modernější způsob prohlížení internetu. První zprávy o tom, že se společnost Microsoft chystá poslat svůj Internet Explorer do důchodu, se objevily již před nějakou dobou. Nyní firma oficiálně oznámila, že 15. června příštího roku již bude tento webový prohlížeč definitivně uložen k ledu a skončí také jeho podpora ve všech směrech. Webové stránky a aplikace, založené na Internet Exploreru, budou fungovat v prostředí novějšího prohlížeče Microsoft Edge až do roku 2029. Internet Explorer kdysi dominoval trhu s webovými prohlížeči, nyní je ale jeho podíl již výrazně nižší. V tomto směru je v současné době podle údajů společnosti Statscounter na vrcholu prohlížeč Chrome od společnosti Google s 65% podílem, na druhém místě se s 19% podílem nachází Safari od Applu. Na třetí příčce se umístil Firefox od společnosti Mozilla s 3,69% podílem a teprve na čtvrtém místě je Edge s 3,39% podílem.

.