Zavřít reklamu

Vypadá to, že společnost Netflix to se svou snahou proniknout na herní trh myslí opravdu vážně. Nově se totiž objevily zprávy, podle kterých by Netflix svou budoucí herní streamovací službu měl nabízet ve formě balíčku, a to již od příštího roku. Novinky nabízí také společnost Google a sociální síť Instagram – u Googlu se jedná o nový nástroj pro ještě lepší ochranu soukromí, u Instagramu zase o nové možnosti sledování statistik u Reels.

Google ještě více vylepšuje soukromí svých uživatelů

Pokud si na svém prohlížeči Google Chrome chcete vyhledat nebo prohlížet obsah, u kterého z jakýchkoliv důvodů nechcete, aby se o něm dozvěděl někdo jiný, obvykle k tomuto účelu využijete funkci anonymního prohlížení. Někdy se ale může stát, že zapomente přepnout do anonymního režimu a historie vašeho vyhledávání se spolu s údaji o navštívených webových stránkách uloží do historie prohlížeče, která bude spojená s vaším Google účtem. Na stránce historie je pak snadné dohledat, na jakých webech jste se pohybovali a co jste vyhledávali. Společnost Google se ale nedávno rozhodla, že ještě více přispěje k ochraně soukromí svých uživatelů a nově nabídla možnost zabezpečení této stránky heslem. Pokud si i vy chcete zabezpečit vaši stránku aktivity na Googlu, navštivte web myactivity.google.com. Klikněte na Spravovat a zaškrtněte možnost Požadovat další ověření. Jakmile provedete tato opatření, bude Google vyžadovat ověření vaší identity pokaždé, když budete chtít navštívit stránku, věnovanou vaší Google aktivitě.

Netflix to s herním průmyslem myslí opravdu vážně

V našem pondělním souhrnu dne jsme vás mimo jiné informovali o tom, že streamovací gigant Netflix podle všeho koketuje s herním průmyslem a zvažuje spuštění vlastní herní streamovací služby ve stylu Apple Arcade. Včera se v této souvislosti objevily nové zajímavé zprávy – agentura Reuters například informovala o tom, že má Netflix v plánu najmout nové vedoucí pracovníky z oblasti herního průmyslu, a že hry v jeho nové streamovací službě by neměly obsahovat žádné reklamy. V pondělí se poté na serveru Axios objevila další zpráva na toto téma. Podle této zprávy bude herní služba nabízena předplatitelům Netflixu v podobě balíčku, a její nabídku by měly převážně tvořit hry od různých nezávislých tvůrců. Ke spuštění dané služby by mělo údajně dojít v průběhu příštího roku. V programové nabídce streamovací služby Netflix můžete najít poměrně dost titulů, které souvisí s hrami či herními sériemi – nejznámějšími příklady jsou třeba Resident Evil nebo Zaklínač. Společnost Netflix se k těmto zprávám zatím oficiálně nijak nevyjádřila.

Netflix logo

Instagram opět vylepšil své Reels

Sociální síť Instagram již nějakou dobu nabízí funkci Reels, která umožňuje tvořit a sledovat krátká videa ve stylu TikToku. U samotné funkce ale nezůstalo, a Instagram postupně představil novinky v podobě Shopping in Reels a Instagram Shop. Tvůrci, kteří na Instagram tvoří Reels, se nyní dočkali dalšího nového nástroje. Nese název Insights for Reels, a umožňuje tvůrcům sledovat podrobnější statistiky a analýzy. Donedávna měli tvůrci Reels na Instagramu k dispozici pouze základní, veřejně dostupné metriky, obsahující údaje o zhlédnutí nebo třeba komentářích, s novým nástrojem získají přístup také k údajům o dosahu, uložení nebo sdílení svých Reels videí.

.