Zavřít reklamu

Koronavirová pandemie bohužel stále ještě výrazně ovlivňuje chod světa a spolu s tím také nejrůznější události. Patří mezi ně například také Světový mobilní kongres. Ten se na rozdíl do loňského roku sice letos konat bude, ovšem za velmi přísných podmínek, a navíc na něm budou chybět některá zvučná jména – mezi ně se včera zařadila také společnost Google. V dnešním souhrnu dne uděláme dále prostor také novým chytrým hodinkám od společnosti Casio a nové funkci na Instagramu.

Chytré hodinky G-Shock od Casia

Společnost Casio včera představila nový model svých hodinek G-Shock. Nejedná se ale o standardní přírůstek do zmíněné produktové linie – tentokrát jde o historicky první chytré G-Shock hodinky, na kterých běží operační systém Wear OS. Model GSW-H1000 je součástí produktové linie odolných náramkových hodinek G-Squad Pro. Hodinky jsou opatřené titanovou zadní částí, jsou odolné vůči nárazům, otřesům a vodě, a disponují always-on LCD displejem s ukazatelem času a barevným LCD displejem se schopností zobrazovat mapy, notifikace, data z nejrůznějších senzorů a další užitečné informace. Hodinky Casio G-Shock jsou dále vybavené vestavěnou GPS, aplikací pro sledování čtyřiadvaceti různých cvičení v interiéru a patnácti venkovních aktivit včetně běhu, jízdy na kole a chůze, a budou k dispozici v červené, černé a modré barvě. Jejich cena bude v přepočtu činit zhruba 15,5 tisíce korun.

Instagram a duety v Reels

Instagram včera oficiálně spustil funkci duetů u své služby Reels. Nová funkce nese název Remix a umožňuje uživatelům nahrát své vlastní video po boku videa jiného uživatele – podobnou funkci nabízí například TikTok u svého “sešití”. Funkce Remix až dosud fungovala pouze v beta testovacím režimu (byť pro veřejnost), nyní je už ale oficiálně plně k dispozici pro všechny uživatele. TikTok zavedl své duety pro to, aby ještě více posílil komunitní stránku své aplikace. Na podobné funkci v současné chvíli údajně pracuje také platforma Snapchat. Uživatelé TikToku využívají duety například pro společný zpěv nebo pro reakce na videa jiných uživatelů. Pro přidání remixu stačí v pravém dolním rohu klepnout na ikonku tří teček a poté v menu vybrat Remixovat tuto frekvenci. O tom, zda bude video dostupné i pro remix, rozhodují podobně jako v případě TikToku samotní tvůrci videa.

Google se nezúčastní Světového mobilního kongresu

Zatímco v loňském roce byl Světový mobilní kongres, který se každoročně koná ve španělské Barceloně, zrušen z důvodu koronavirové pandemie, v letošním roce se bude konat za velmi přísných hygienických podmínek a s podstatně menší účastí. Někteří účastníci tento fakt kvitovali s nadšením, jiní se ale pro jistotu rozhodli nezúčastnit. Mezi těmi, kteří letos Světový mobilní kongres vynechají, je také společnost Google, která tuto skutečnost včera oficiálně oznámila. Není ale jediná a mezi těmi, kteří svou letošní účast odřekli, je například i společnost Nokia, Sony nebo třeba Oracle. Google vydal oficiální prohlášení, ve kterém mimo jiné uvedl, že se rozhodla dodržet omezení a nařízení, vztahující se na cestování. “Budeme ale i nadále úzce spolupracovat s GSMA a podpoříme naše partnery prostřednictvím virtuálních akcí,” uvedl Google, a dodal, že se těší nejen na letošní online aktivity, spojené se Světovým mobilním kongresem, ale také na další ročník tohoto kongresu, který se – doufejme – bude konat příští rok opět v Barceloně.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více