Zavřít reklamu

Společnost Sony představila dvojici nových ovladačů ke své herní konzoli PlayStation. Jedná se o ovladače v nových barevných odstínech a s odlišným designem a na trh by se měly dostat v průběhu příštího měsíce. Dalším tématem našeho dnešního souhrnu dne bude komunikační platforma WhatsApp, respektive její nová pravidla, která mají vstoupit v platnost již zítra, a řeč bude také o společnosti Tesla, která se rozhodla ukončit přijímání plateb v Bitcoinech.

Nové ovladače k Sony PlayStation 5

Společnost Sony představila v polovině tohoto týdne dvojici nových ovladačů ke své herní konzoli PlayStation 5. Jeden z ovladačů je vyvedený v barvě s názvem Cosmic Red, barevný odstín druhého z nově představených ovladačů nese název Midnight Black. Ovladač v odstínu Cosmic Red je vyveden v černé a červené barvě, zatímco Midnight Black je celočerný. Svým designem připomínají obě novinky vzhled ovladačů ke konzolím PlayStation 2, PlayStation 3 a PlayStation 4. Až dosud nabízela společnost Sony své ovladače DualSense pro PlayStation 5 pouze v černo-bílé variantě, která barevně ladila se vzhledem zmíněné konzole. Nové varianty by měly být uvedeny do prodeje v průběhu příštího měsíce, mluví se také o tom, že by v budoucnu mohly být k dostání také barevně ladící kryty na konzoli PlayStation 5.

Za Teslu již Bitcoiny nezaplatíte

Společnost Tesla přestala po pouhých necelých dvou měsících přestat přijímat platby za své elektrovozy v kryptoměně Bitcoin. Důvodem byly údajně obavy ze zvýšené spotřeby fosilních paliv – alespoň tak to ve svém nedávném příspěvku na sociální síti Twitter uvedl ředitel firmy Elon Musk. Tesla zavedla v platby v Bitcoinech koncem letošního března. Elon Musk také uvedl, že již nehodlá prodávat žádné z Bitcoinů, které Tesla za 1,5 miliardy dolaru nedávno nakoupila. Elon Musk ale zároveň věří, že by se stav naší planety mohl v budoucnu opět zlepšit, proto také uvedl, že se Tesla opět vrátí k přijímání plateb v Bitcoinech ve chvíli, kdy se k jejich těžbě začnou využívat “udržitelnější zdroje energie”. „Kryptoměny jsou v mnoha směrech skvělým nápadem a mají slibnou budoucnost, nemůžeme ale za to platit dań v podobě dopadů na životní prostředí,“ uvedl Elon Musk ve svém souvisejícím prohlášení.

Evropské země odmítají smluvní podmínky WhatsAppu

Prakticky od počátku letošního roku se mluví o nových smluvních podmínkách aplikace WhatsApp, které byly pro řadu uživatelů důvodem k opuštění této platformy. Nová pravidla mají vstoupit v platnost již zítra, obyvatelé řady evropských zemí si ale v této souvislosti mohou oddychnout. Jednou z těchto zemí je Německo, které již od poloviny dubna tyto nové zásady pečlivě zkoumá, a nakonec se rozhodlo prosadit jejich zákaz s použitím postupů v rámci GDPR. O prosazení tohoto opatření se postaral komisař pro ochranu dat a svobodu informací Johannes Casper, který v úterý prohlásil, že ustanovení o přenosech dat zasahují do různých úrovní zásad ochrany osobních údajů, jsou příliš nejasná a je těžké rozlišit mezi jejich evropskou a mezinárodní verzí.

.