Zavřít reklamu

Počátkem dubna jsme vás v jednom z našich souhrnů informovali o tom, že WhatsApp chystá funkci, která uživatelům zpříjemní přechod z Androidu na iOS. Nyní se objevily zprávy o tom, že WhatsApp chce umožnit také snazší přechod na nové telefonní číslo. Kromě WhatsAppu bude v našem dnešním souhrnu dne řeč také o Facebooku, který v poslední době čelí kritice kvůli svému postoji k izraelsko-palestinskému konfliktu, a také o indické vládě, která chce ze sociálních sítí odstranit zmínky o „indické mutaci koronaviru“.

WhatsApp umožní převod chatů z jednoho čísla na druhé

Komunikační platforma WhatsApp musí kvůli nově zavedeným podmínkám používání i nadále čelit částečnému odlivu uživatelů, to ale neznamená, že by ji její tvůrci začali zanedbávat – poslední dobou to spíš vypadá, že se snaží o pravý opak. Server WABetainfo, který se zabývá chystanými novinkami pro WhatsApp a funkcemi, které jsou ve fázi testování, nedávno uvedl, že WhatsApp pro některou ze svých příštích aktualizací chystá funkci, díky které budou uživatelé moci převést historii svých chatů i při přechodu na jiné telefonní číslo. Na screenshotech, které zveřejnil web WABetainfo, můžeme vidět, že kromě chatů jako takových je možné převést také média. Zmíněná funkce je v tuto chvíli prozatím ve stádiu vývoje, WhatsApp ji plánuje uvést jak pro iOS zařízení, tak i pro smartphony s operačním systémem Android – přesné datum vydání příslušné aktualizace ale zatím není známo.

Facebook čelí vlně negativních hodnocení

Sociální síť Facebook se musí každou chvíli potýkat s kritikou. Ta bývá nejčastěji spojovaná s tím, jak vedení Facebooku přistupuje k soukromí jeho uživatelů. Nyní ale musí Facebook čelit tak trochu jinému druhu kritiky. Aplikace Facebook v App Storu i v Google Play Store získala v poslední době opravdu velké množství nejnižších hodnocení. Obrovskou vlnu negativních hodnocení aplikace Facebook mají údajně na svědomí propalestinští aktivisté, kteří se rozhodli, že tímto způsobem vyjádří svůj nesouhlas s tím, že Facebook údajně na své platformě cenzuruje některé palestinské účty. Server NBC News uvedl, že Facebook této situaci přiřadil nejvyšší prioritu a intenzivně se jí věnuje na interní úrovni. Vedení Facebooku se mimo jiné pokusilo podniknout kroky vedoucí k odstranění negativních hodnocení, Apple ale zmíněné recenze odmítl odstranit. V době psaní tohoto článku měla aplikace Facebook v App Storu hodnocení 2,4 hvězdičky, ohodnotilo jej celkem 4,3 tisíce uživatelů. U nejnovějších negativních hodnocení se velmi často objevuje kritika přístupu Facebooku k izraelsko-palestinskému konfliktu.

Indie bojuje proti výrazu “indická mutace” na sociálních sítích

Se sociálními sítěmi bude souviset také poslední část našeho dnešního souhrnu dne. Indická vláda totiž nedávno začala provozovatelům sociálních platforem zprávu, ve kterých je žádá o odstranění obsahu, který odkazuje na “indickou mutaci” onemocnění COVID-19. Nejednalo se o otevřený dopis a není ani jasné, které konkrétní sociální sítě jej obdržely. Indická vláda ve zmíněném dopise údajně připomíná, že výraz “indická mutace” nemá vědecký základ a nepochází od Světové zdravotnické organizace. Ta se již od roku 2015 vyhýbá pojmenovávání nejrůznějších onemocnění lidskými jmény, názvy zvířat nebo zeměpisnými názvy.

koronavirus rouska
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.