Zavřít reklamu

Po sváteční odmlce vám opět přinášíme ranní souhrn událostí uplynulého dne. V jeho první části bude řeč o populární herní platformě Roblox, která tento týden oznámila, že uzavírá partnerství s hudebním vydavatelstvím Sony Music Entertainment. Další událostí, která by neměla uniknout vaší pozornosti, je odchod Jeffa Bezose z vedení společnosti Amazon. Na Bezosovu pozici nově nastoupí Andy Jassy, který dosud vedl Amazon Web Services.

Roblox uzavírá partnerství se společností Sony Music Entertainment

Populární on-line herní platforma Roblox tento týden uzavřela dohodu se společností Sony Music Entertainment. Oba subjekty spolu již spolupracovaly – v rámci předchozí dohody byl například v prostředí Robloxu uspořádán koncert populárního zpěváka Lil Nas X – a nově podepsaná dohoda je rozšířením stávající spolupráce. Partnerství bylo oznámeno v rámci oficiální tiskové zprávy a jedním z cílů nově dohodnuté spolupráce má být inovace na poli hudebních zážitků v prostředí Robloxu, stejně jako nabídka nových komerčních příležitostí pro společnost Sony Music Entertainment. Zatím ale nebyly oznámeny žádné konkrétnější plány a události, které by v z nového partnerství měly vzejít. Mluvčí Robloxu dále uvedl, že platforma diskutuje o možnostech partnerství také s jinými hudebními vydavateli.

Platforma Roblox je některými lidmi vnímána jako kontroverzní, zejména mezi mladšími uživateli se ale těší opravdu velké popularitě, a za posledních několik let zaznamenala velmi výrazný růst. V květnu letošního roku se tvůrci Robloxu pochlubili 43 miliony aktivních uživatelů denně. Roblox ale musel čelit také negativním reakcím, a to nejen ze strany veřejnosti. Národní hudební vydavatelská asociace například tuto platformu žalovala kvůli údajné podpoře pirátství. Toho se údajně dopouštěli uživatelé, kteří v rámci Robloxu nahrávali a sdíleli hudbu chráněnou autorskými právy. Roblox ve zmíněném oficiálním prohlášení mimo jiné také uvedl, že samozřejmě respektuje práva všech tvůrců, a že za pomoci pokročilých technologií kontroluje veškerý nahraný hudební obsah.

Jeff Bezos odchází z čela Amazonu, nahradí jej Andy Jassy

Jeff Bezos se po sedmadvaceti letech strávených v čele společnosti Amazon, kterou v červenci roku 1994 založil, rozhodl oficiálně rezignovat na post jejího ředitele. Jeho nástupcem se stává Andy Jassy, který měl předtím na starost provoz Amazon Web Services. Společnost Amazon tak vůbec poprvé za celou svoji historii zažije nového ředitele. Andy Jessy se k Amazonu přidal v roce 1997, nedlouho poté, co absolvoval Harvard Business School. Když došlo v roce 2003 ke spuštění Amazon Web Services, byl Jessy pověřen vedením této divize, a v roce 2016 se oficiálně stal jejím výkonným ředitelem. Společnost Amazon je v současné době veřejností přijímána nepříliš jednoznačně. Po finanční stránce se firmě zcela jednoznačně daří, delší dobu ale čelí kritice kvůli pracovním podmínkám řady svých zaměstnanců, zejména ve skladech a v distribuci. Jeff Bezos se i nadále bude angažovat v nejrůznějších aktivitách své firmy, a chce podle svých vlastních slov také věnovat více času a energie dalším iniciativám, jako je Day One Fund nebo Bezos Earth Fund.

Témata: , , ,
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.