Zavřít reklamu

Každý z nás jistě na internetu sleduje určitý obsah – u někoho se může jednat třeba o zpravodajské servery, odborně zaměřené weby, u jiného zase například staré dobré blogy. Ke sledování oblíbeného obsahu slouží u většiny lidí RSS čtečky. Společnost Google se chystá v dohledné době zavést integrovanou čtečku pro svůj prohlížeč Google Chrome, která umožní rychlé přidávání obsahu do sledování, stejně jako včasné notifikace na aktualizaci obsahu. Kromě této novinky bude v našem dnešním souhrnu řeč o rezignaci zakladatele společnosti ByteDance na post ředitele.

Google testuje integrovanou RSS čtečku ve svém webovém prohlížeči

Řada uživatelů využívá v dnešní době nejrůznější způsoby, jak si nenechat ujít novinky na svých oblíbených blozích, webových stránkách nebo na různých zpravodajských serverech. K tomuto účelu mimo jiné slouží RSS čtečky, ať už v podobě samostatných aplikací, nebo třeba rozšíření pro desktopové webové prohlížeče. Společnost Google v současné době testuje integrovanou RSS čtečku přímo pro svůj prohlížeč Chrome. V průběhu následujících týdnů by si tuto funkci mohli vyzkoušet někteří uživatelé ve Spojených státech, v závislosti na zpětné vazbě ze strany veřejnosti se má postupně rozšířit do celého světa. Integrovaná RSS čtečka by měla fungovat díky tlačítku v prohlížeči, které uživatelům umožní snadno a rychle přidat obsah ke sledování. Jakmile se na sledované webové stránce objeví nový obsah, uživatel se o něm dozví díky okamžité notifikaci. Funkce je v současné chvíli testovaná v prostředí Chrome Canary pro zařízení s operačním systémem Android. Google na tuto novinku upozornil v příspěvku na svém blogu, zatím není jasné, kdy a na kterých platformách bude nová funkce k dispozici.

Chrome RSS
Zdroj: blog.chromium.org

Zakladatel TikToku rezignoval na funkci ředitele ByteDance

Zakladatel populární sociální sítě TikTok a zároveň majitel společnosti ByteDance, Zhang Yiming, včera oznámil, že se rozhodl rezignovat na svou pozici výkonného ředitele firmy ByteDance. Zhang Yiming založil svou firmu v roce 2012 spolu s Liangem Rubo. Právě Liang Rubo, který dosud působil v HR oddělení ByteDance, se nyní stane jejím novým výkonným ředitelem, zatímco Yiming přejde na jinou, zatím nespecifikovanou pozici. Zhang Yiming v souvisejícím prohlášení uvedl, že cítí, že na nové pracovní pozici bude efektivnější, než v roli výkonného řediteie a dodal, že není spokojený s tím, že se mu nedaří změnit koncept fungování firmy. Uvedl také, že se nepovažuje za příliš společenského člověka, a že podle svého vlastního názoru postrádá některé dovednosti, které jsou pro funkci správného manažera nezbytné. O tom, že by se do čela společnosti ByteDance mohl eventuálně postavit Liang Rubo, začal Zhang Yiming mluvit již letos v březnu. Výměna rolí by měla být kompletně dokončena v průběhu příštích šesti měsíců.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více