Zavřít reklamu

V našem dnešním souhrnu událostí, které se odehrály v průběhu uplynulého dne, bude hned ve dvou případech řeč o společnosti Google. Ta totiž u svého vyhledávače zavedla k příležitosti uvolnění Suezského průplavu, který byl po dobu několika dní beznadějně zablokován nákladní lodí Ever Given, milý easter egg. Druhá zpráva pak souvisí se aplikací Google Maps, u které Google zavádí další novinky. Řeč ale bude také o společnosti Spotify, která se nyní stejně jako některé další firmy chystá konkurovat populárnímu Clubhousu s vlastní audio chatovací aplikací.

Spotify chce konkurovat Clubhousu

Zatímco majitelé chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android zatím stále ještě netrpělivě čekají na příchod aplikace Clubhouse do svých zařízení, řada další firem si pomalu brousí zuby na pozici největšího konkurenta Clubhousu. Do vod audio chatů se nově chystá vplout také společnost Spotify, která provozuje hudební streamovací službu. Firma včera oficiálně oznámila, že se chystá odkoupit společnost Betty Labs, která stojí za aplikací Locker Room. Aplikace Locker Room slouží k přehrávání audioverzí sportovních přenosů.

Firma Spotify nespecifikovala, na kolik ji akvizice Betty Labs vyjde. Aplikace Locker Room by i nadále měla setrvat v nabídce App Storu, dojde ale ke změně jejího názvu. Podle společnosti Spotify jsou živé audiopřenosy – respektive audio chat – ideálním nástrojem pro tvůrce, kteří chtějí interagovat se svým publikem v reálném čase. Může se jednat nejen o chat jako takový, ale například o diskuzi na témat nově vydaného alba, akci s možností pokládání otázek, nebo dokonce třeba živé umělecké vystoupení. Gustav Söderström, šéf výzkumu a vývoje ve společnosti Spotify, v rozhovoru pro magazín The Verge uvedl, že možnost pořádání živých konverzací budou mít nejen tvůrci, ale také řadoví uživatelé. Zatím není jasné, kdy bude audio chatovací aplikace od Spotify k dispozici pro všechny uživatele, bližší informace na sebe ale jistě nenechají dlouho čekat.

Easter egg k příležitosti uvolnění Suezského průplavu

Značná část veřejnosti v průběhu minulého a začátku tohoto týdne s napětím sledovala tragikomický příběh kontejnerové nákladní lodi Ever Given, která po najetí na mělčínu beznadějně na několik dní zablokovala Suezský průplav. Loď byla v průběhu včerejšího dne úspěšně vysvobozena a odeslána do jiných vod k důkladné kontrole, obnova provozu a návrat do normálu ale ještě bohužel zabere nějakou dobu. Samotné uvolnění lodi Ever Given je ale jednoznačně velmi dobrou zprávou, kterou se rozhodla náležitě oslavit také společnost Google. Ve vyhledávání Google můžete nyní po zadání výrazů “Suez Canal” a “Ever Given” objevit zábavný easter egg. Prozrazovat jej zde nebudeme, abychom vás nepřipravili o překvapení.

Suez1
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Google Maps přináší novou funkci

Společnost Google v úterý oficiálně oznámila, že pro svou navigační aplikaci Google Maps chystá v brzké době hned několik zajímavých nových funkcí. Jedna z nich umožní uživatelům zorientovat se v některých vnitřních prostorách v prostředí rozšířené reality – jedná se vlastně o aktualizaci oblíbené funkce Live View AR, která nyní uživatelům pomůže lépe se zorientovat v prostorách jako jsou například letiště. Uživatelé v v nich budou jednodušeji schopni nalézt například kavárny, obchody nebo třeba bankomaty. Funkce Live View AR je ve verzi Google Maps pro iOS i Android k dispozici již od roku 2019, dosud ale fungovala pouze v exteriérech. Mezi prvními se funkce Live View AR pro interiéry dočkají uživatelé v Chicagu, na Long Islandu, v Los Angeles, Newarku, San Francisu, San Jose a také v Seattlu. V dalších měsících pak bude tato funkce k dispozici na letištích, v obchodních centrech a na nádražích v Tokiu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více