Zavřít reklamu

V celé řadě oblastí technologického průmyslu dochází k neustálému zlepšování. Výjimkou není například ani hudební streamovací služba Spotify, u které po příslibu brzkého zavedení bezztrátového streamování nově dojde také k expanzi do řady dalších zemí světa. Zlepšení ve smyslu zrychlení a expanze přislíbila také Muskova společnost Starlink, která hodlá ještě v průběhu tohoto roku zvýšit rychlost svého internetového připojení. Jediným, kdo se zjevně nezlepšuje, je Google, respektive jeho herní služba Stadia. Její uživatelé si čím dál více stěžují na problémy u některých herních titulů, ty ale bohužel nemá kdo opravit.

Expanze Spotify

Provozovatelé populární streamovací platformy Spotify podle všeho ani v nejmenším nezahálejí a kromě nových vylepšení chystají také další expanzi své služby. Včera jsme vás na stránkách Jablíčkáře informovali o tom, že se Spotify již brzy dočká zcela nového tarifu, který uživatelům umožní poslech jejich oblíbených skladeb ve vysoce kvalitním bezztrátovém formátu. Kromě zavádění nových funkcí ale čeká službu Spotify v dohledné době také dlouho očekávané rozšíření do řady dalších regionů. Zástupci společnosti Spotify v úterý oznámili, že mají v plánu rozšířit působnost své hudební streamovací platformy do dalších pětaosmdesáti zemí světa. Spolu s tím dojde také k lokalizaci příslušných aplikací do dalších šestatřiceti jazyků. Expanze proběhne do řady různých zemí napříč kontinenty, jednat se bude například o Nigérii, Tanzánii, Ghanu, Bangladéš, Pákistán, Srí Lanku, Bhútán, Jamajku, Bahamy nebo třeba Belize. Po této expanzi bude služba Spotify dostupná celkem ve více než 170 zemích. Služba jako taková se stále těší velké popularitě, firma ale poslední dobou zaznamenala mírný pokles ceny svých akcií – v pondělí o 4 % a v úterý o dalšího 0,5 %.

Chyby ve službě Google Stadia

Herní služba Stadia se v poslední době potýká s řadu různých chyb a problémů. Jejich oprava ale bohužel nebude vůbec jednoduchá – nemá se jich totiž prakticky kdo zhostit. Uživatelé si opakovaně stěžují na pády, zpomalování a další problémy s platformou Stadia, což mělo za následek částečný odliv uživatelů. Jednou z her, které si hráči mohli v rámci Stadia vyzkoušet, byl titul Journey to the Savage Planet, kterou společnost Google odkoupila od Typhon Studios ještě před koncem roku 2019. Hra se ale potýkala s řadou nepříjemných chyb počínaje zasekáváním v hlavním menu a konče pády. Když se jeden z uživatelů rozhodl ohledně tohoto problému kontaktovat tvůrce hry – společnost 505 Games – dostalo se mu překvapivé odpovědi. Zástupci firmy totiž uvedli, že nemají jak hru opravit, protože veškeré kódy a data nyní vlastní společnost Google, která se všemi původními vývojáři rozvázala poměr. V nabídce herní služby Stadia stále ještě přibývají nové tituly, hráči ale pomalu ztrácí chuť hrát, ukončují svá předplatná a přecházejí ke konkurenci.

Zrychlení internetu od Starlinku

Elon Musk tento týden uvedl, že jeho společnost Starlink chystá výrazné zvýšení rychlosti svého internetového připojení. Rychlost internetu od Starlinku by se měla údajně zdvojnásobit až na 300 Mb/s a latence by měla klesnout zhruba na 20 ms. K vylepšení by mělo dojít ještě v průběhu tohoto roku. Společnost Starlink nedávno rozšířila svůj beta testovací program a začala do něj zvát zájemce z řad běžné veřejnosti. Jedinou podmínkou účasti je složení zálohy ve výši 99 dolarů na soupravu antény a routeru. V současné chvíli slibuje Starlink testerům internetové připojení o rychlosti 50 – 150 Mb/s. Co se rozšiřování pokrytí týče, uvedl Elon Musk na Twitteru, že do konce tohoto roku by mělo dojít k pokrytí většiny zemí světa, v průběhu příštího roku by se pak pokrytí mělo dále zkvalitňovat a měla by také postupně narůstat jeho hustota.

.