Zavřít reklamu

Pokud používáte pro komunikaci aplikaci WhatsApp, jistě víte, že tato aplikace nabízí kromě jiného také možnost nastavit, zda ostatní budou moci vidět údaj o tom, kdy jste se k WhatsAppu naposledy přihlásili. Podle nejnovějších zpráv ze serveru WABetaInfo to ale vypadá, že bychom se již brzy mohli dočkat možnosti přesnějšího přizpůsobení okruhu kontaktů, které budou moci tento údaj zjistit.

TikTok sledují uživatelé více než YouTube

Sociální platforma TikTok se sice na jednu stranu těší u jisté skupiny uživatelů značné oblibě, řada jiných ji ale odsuzuje a zavrhuje jako kontroverzní. Její sledovanost výrazně stoupla v průběhu pandemie v loňském roce, a podle nejnovějších zpráv to rozhodně nevypadá, že by měla v dohledné době klesnout. Ukazuje se totiž, že jednotliví uživatelé ve Spojených státech a ve Velké Británii strávili sledováním aplikace TikTok více času než sledováním platformy YouTube. Příslušná data tento týden zveřejnila společnost App Annie, která se kromě jiného zabývá také monitoringem aplikací.

Společnost App Annie v této souvislosti dále uvádí, že u uživatelů aplikace TikTok také dochází k mnohem větší míře zapojení. Zároveň to ale v žádném případě neznamená, že by se aplikaci YouTube vedlo o něco hůře. Díky tomu, že má YouTube ve srovnání s TikTokem mnohem rozsáhlejší uživatelskou základnu, se může tato platforma pro změnu pochlubit tím, že na ní uživatelé celkově (nikoliv tedy v přepočtu na jednotlivé uživatele) strávili nejvíce času. YouTube se odhadem může pochlubit zhruba dvěma miliardami aktivních uživatelů měsíčně, zatímco u TikToku je tento počet odhadován zhruba na 700 milionů uživatelů měsíčně. V souvislosti se zmíněnými údaji ale vedení společnosti App Annie upozorňuje na to, že se metriky týkají pouze smartphonů s operačním systémem Android, a že do příslušných statistik nebyla zahrnuta Čína, na jejímž území patří TikTok mezi nejpopulárnější a nejvyužívanější aplikace.

tiktok na iphone

WhatsApp nabídne větší možnosti přizpůsobení údajů o poslední aktivitě

Mezi funkce, které nabízí populární komunikační platforma WhatsApp, patří možnost zobrazit nebo naopak skrýt údaj o tom, kdy jste naposledy byli online. V případě, že se rozhodnete, že tento údaj u svého profilu skryjete, nebude se vám informace o poslední online aktivitě zobrazovat ani u ostatních uživatelů. V aplikaci WhatsApp zatím neexistuje způsob, jak zobrazování těchto údajů personalizovat – buďto bude informace o vaší poslední online aktivitě viditelná pro všechny vaše kontakty, nebo vůbec pro nikoho. Podle nejnovějších zpráv z důvěryhodného serveru WABetaInfo by se to ale mohlo již brzy změnit.

Informace o tom, kdy se druhá strana naposledy připojila k dané komunikační aplikaci, jsou z mnoha důvodů velmi užitečné. Můžete si díky nim udělat například jasnější představu o tom, proč vám váš protějšek neodpovídá. Může se ale stát, že u některých kontaktů zkrátka nebudete příliš stát o to, aby věděli, kdy jste byli naposledy online, zatímco u jiných vám to vadit nebude. Právě pro tyto příležitosti by se v některé z příštích aktualizací aplikace WhatsApp měla objevit možnost individuálního nastavení toho, kdo si o vás bude moci zmíněné údaje zobrazit. Kromě těchto údajů bude možné také konkretizovat, kdo bude moci vidět váš profilový obrázek a základní údaje.

WhatsApp Last Seen
.